Ipswich Town – Reading Maç Analizi! (2 Şubat)

alperen-palaz

Ipswich Town ligte kırk beş puanla sekizinci sırada yer alıyor. Eğer bu maçı kazanırlarsa kırk sekiz puanla altıncı sıraya yerleşecekler ve bu onlar için çok önemli. Ligte zaman zaman inişli çıkışlı dönem yaşıyorlar. Bazen yenilmezlik serileri oluyor bazen de kazanamama serisi. Geçen hafta da altıncı sıradaki rakipleri Birmingham’a deplasmanda 3-0’la mağlup oldular. O maçta otuz dört yaşındaki orta saha oyuncuları Jonathon Douglas gördüğü kırmızı kart sebebiyle bu maçta forma giyemeyecek.

Reading’in kadrosuna baktığımızda aslında şuan bulundukları yer biraz şaşırtıcı. Bir türlü istikrarı yakalayamadılar ve orta sıralar takımı oldular. Aralık ayıyıla da birlikte son on maçta sadece iki galibiyet alabildiler ve bu son on maçın da sadece ikisi üst sekizi alt bitti. Deplasman karnesine baktığımız zamanda üç galibiyet üç beraberlik ve sekiz yenilgileri bulunuyor.

Ipswich Town’un bu maçta galibiyete çok fazla ihtiyacı var. Kazandıkları takdirde ligte altıncı konuma gelecekler. Her ne kadar Reading orta sıralarda bulunsa da kadro kalitesi beni taraf bahsi almak konusunda korkutuyor. Reading’in son haftalarda maçlarının alt bitmesini düşündüğümüz zaman benim bu maç için ilk tercihim 2.5 alt ve Ipswich’in kazanmak zorunda olduğu için ikinci tercihim de maç sonucu Ipswich galibiyeti. Ama yine de bu maçtan uzak durmanızı tavsiye ediyorum.

Tahmin: 2,5 Alt (1.50) & MS 1 (1.85)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın