İngiltere – İzlanda Maç Analizi! (27 Haziran)

koray-celiker-kingİngiltere çok kaliteli oyunculardan kurulu bir takım. Daha yüksek performans sergilemelerini bekliyordum ama bazı oyuncuların oynatılmaması ve uygulanan taktiğin hiçbir anlam ifade etmemesi bunun önüne geçiyor. Bu konuda Hodgson bana kalırsa çok dik kafalılık yapıyor. Bir an önce hatalarından dönmesi gerek. Aksi taktirde uzun süre sonra iyi bir kadro yakalayan İngilizler yarı finali göremeden evlerine dönecek.

İzlanda grup aşamasında topladığı 5 puanla buraya şans eseri gelmediğini gösterdi. Gerek mücadeleleriyle gerekse de fiziksel güçleriyle ciddi bir tehdit oluşturuyorlar. İzlanda’ya karşı oynarken bir an kendilerini küçümseyecek olursanız topu filelerinizden çıkarmak zorunda kalabilirsiniz. Zira az ama öz ataklar yapıyorlar. Topun kıymetini bildiklerini söylemek lazım.

İngiltere’nin her ne kadar yönetim sorunu olsa da bu maç için futbolcu kalitesiyle en az 2 adım önde. İzlanda amacına ulaştı, artık daha rahat olacaklardır. Hodgson inadından vazgeçer, iyi bir taktikle sahaya iyi bir kadro sürerse İngilizler ilk yarıdan üstünlüğü sağlarlar. Daha risksiz seçim için MS 1’i önerebilirim.

Tahmin: İY 1 (1.85)

İlginizi Çekebilir

Koray Çeliker’den Günün Kuponları! (22 Nisan)

İDEAL 129 – Augsburg – Mainz ÇŞX-2 : 1.52 131 – St Etienne – Troyes …

Bir Cevap Yazın