Indiana Pacers – Miami Heat Maç Analizi! (20 Mayıs)

koraycelikerNBA Doğu Konferans Finali’nde Indiana Pacers – Miami Heat eşleşmesinde ev sahibi takım kendi sahasında 107-96 kazandığı maç ile seride 1-0 öne geçti. Indiana Pacers bu maçta takımın tüm parçalarından verim aldı. Atlanta ve Washington serilerinde ise 2-3 oyuncu takımı sürüklüyordu. Özellikle Roy Hibbert formda gözüktü. Bugün de böyle oynarlarsa Miami Heat’i yine zorlayacaklardır.

Miami Heat cephesinde ise ilk maçta LeBron James ve Dwayne Wade dışında kenardan gelen Ray Allen ve Chris Andersen ekstra katkı verdi. Chris Bosh ise etkisiz gözüktü. Indiana Pacers her oyuncudan verim alınca sadece 2-3 oyuncuyla konuk takım bazı anlarda cevap veremedi. Miami Heat’in fazla dış atış denemesi ve isabet bulamaması da yenilginin sebeplerinden biriydi. Mario Chalmers’ın gereksiz sorumluluk alması da abes göründü.

2. maçta Indiana Pacers eğer ilk maçtaki gibi her oyuncudan katkı alırsa Miami Heat’in işi çok zor olacak. Sezon başındaki formunu ilk 2 seride aratan ev sahibi takım kendini bulmuş gibi. Serinin 2. maçında bugün dünya ilk maçı kaybetti diye Miami Heat’e yüklenecektir. Ancak ilk maçın etkisinde kalarak ben yine ev sahibi takımın kazanacağını düşünüyorum. 2. tercih olarak Alt oynanabilir.

Tahmin: MS 1 (+2.5h)

İlginizi Çekebilir

Koray Çeliker’den Gece Kuponu! (25 Mayıs)

Banko 555 – Atl. Nacional – Colo Colo MS 1 : 1.55 557 – Corinthians …

Bir Cevap Yazın