Indiana Fever – Chicago Sky Maç Analizi! (17 Ağustos)

stienchPlayoff’lar için son 2 haftada iki takımda WNBA sıralamasında galibiyet ve mağlubiyet açısından eşit sıradalar. Bu karşılaşma sıralamadaki takımları ve eşleşmeleri değiştireceği açıdan çok önemli. Ev sahibinde sayı gücü en yüksek iki oyuncu Erlana Larkins ve Shavonte Zellous ülkemizin Mersin Büyükşehir Belediyesi takımında’da uzun süre ter döktüler. Ülkemizde ki maçlarını da izlediğim bu iki oyuncu İndiana’ya can veren oyuncuların başında geliyor. Özellikle Larkins yaptığı sayı katkısının yanında asistleriyle de ön planda. Ancak bu ikili oyundan rotasyon gereği çıkarıldığı süreden itibaren rakiplerinden seri yemeye başlıyor ev sahibi ekip ve sürekli takip ettiğimden yola çıkarak ilk iki periyotta full süre alıp üçüncü periyodun skoru ne olursa olsun 4-5 dakika benchte oturuyolar. İşte bu süreç ev sahibi için maçı kazanıp kazanamayacağı adına belirleyici oluyor.

Chicago takımında ise Elena Delle Donne kuşkusuz en verimli oyuncu. Bu maçta da ön plana çıkacak ve çift hanelerde sayı katkısı yapacaktır.

Ben İndiana takımının uzun yıllar birlikte oynamış Larkins ve Zellous’un uyumuyla ilk yarıyı önde kapatacağını düşünsemde bu iki kenara geldiğinde rakibin oyuna ağırlığını koyup maç sonu handikapta kalacağını düşünüyorum.

Tahmin: İY 1 (-1.5h)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın