Houston Rockets – LA Clippers Maç Analizi! (17 Mart)

koraycelikerHouston Rockets bir ara 19 sayı geriye düştüğü serinin 6. maçında müthiş geri dönüşle kazanmasını bildi. Şimdi seride 3-3’lük eşitlik var. Daha önce LA Clippers’a psikolojik üstünlük geçti demiştim ancak 3-1’den 3-3’e gelen seride ve son maçta artık kazandık düşüncesiyle kaybedilen oyun sonrasında psikolojik üstünlük ev sahibi takımdan yana. Uzun süredir sakatlığı sebebiyle takımda yer alamayan K.J. McDaniels ve sezonu kapatan oyuncular Donatas Motiejunas , Patrick Beverley kadroda yok.

LA Clippers ise seriyi bitirmeye çok yaklaşmıştı. 6. karşılaşmada son periyotta yedikleri 40 sayı ile maçı adeta kendi elleriyle verdiler. Bu durumda oyuncuların rehavete kapılmasınında büyük etkisi vardı. Chris Paul’da bulunan hafif sakatlık tamamen geçti. Bu akşam konuk takımı sahada tam kadro izleyeceğiz.

3-1’den seri vermek de almak da çok zordur. Hala ben ibrenin LA Clippers tarafında olduğunu düşünüyorum. Bu seride oynanan 6 maç da üst bitti. Normal sezonda ise aralarında oynanan maçlarda sadece 1 kere bu baremden üst oldu. Artık son maçta daha ciddi bir oyun bekliyorum. Savunması daha iyi olanın kazanacağı bir gece olabilir.

Tahmin: 219.5 Altı

İlginizi Çekebilir

Koray Çeliker’den Gece Kuponu! (24 Mayıs)

İdeal 453 – Cerro Porteno – Monagas 2,5 Üstü : 1.40 537 – Emelec – …

Bir Cevap Yazın