Hırvatistan – Slovenya Maç Analizi! (5 Eylül)

cagri-sertyeleser

Hırvatistan milli takımı yıllardır olduğu gibi gene iddialı bir kadro ile geliyorlar turnuvaya. Gerçekten bir çok yıldız ve potansiyel oyuncuyu bulunduruyorlar kadrolarında. Bir kere Ante Tomic’e sahipler. Avrupa’nın en iyi uzunu benim gözümde. Geçtiğimiz seneye Efes’te geçiren 95’li Dario Saric çok büyük potansiyel. Bu sene nba draftının 5 numarası Mario Hezonja , geçen seneyi Brooklyn Nets’de geçiren Bojan Bogdanovic gibi çok iyi oyuncular var. Ama hep böyle iddialı geldikleri şampiyonalarda hep bir hüsran yaşadılar. Bu kadar yıldızın kontrolü kolay olmayacaktır. Saydığım isimler nerdeyse tamamı elinde topu seven oyuncular. Top paylaşımı nasıl olacak merak konusu. Tabi iyi bir guarda sahip olsalardı işler değişirdi ama ellerinde ki en iyi isim Roko Leni Ukic. Onunda bu takımı yönetemeyeceğini biliyoruz artık.

Slovenya biraz kısıtlı bir kadro ile geliyor turnuvaya. Takımın en büyük yıldızı Goran Dragic’ten yoksunlar. Ama kardeşi burada olacak. Zoran Dragic tüm sorumluluğu alabilecek bir oyuncu konumunda. Sahada takımın ihtiyacı olan herşeyi yapabiliyor. Devşirme oyuncu kısmında Bryan Dunston’ın yerine Olympia’dan Alen Omic katkılar kadrolarına. Slovenya inişli çıkışlı bir hazırlık dönemi geçirdiler. Fakat son kaybettikleri Sırbistan maçında gerçekten beğendim onları. Sırbistan çok üstün bir takım olmasa o maçı kazanabilirlerdi. Bu bana sonrası için umut verdi.

Maç tahminine gelirsek , maçın ve herkesin favorisi Hırvatistan. Fakat turnuva oynama başarısızlığı , ciddi guard sorunları , handikabın avantajıyla Slovenya benim olduğum taraf. Sürpriz yapmaları belki zor ama maç içinde kalacaklarını düşünüyorum.

Tahmin: MS 2 (+8.5h)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın