Haka – Ilves Maç Analizi! (11 Eylül)

stienchFinlandiya’nın 10 takımlı ikinci liginde sadece ligi 1. sırada bitiren takım üst lige çıkabiliyor. Hal böyle oluncada ligin son haftaları yaklaşırken bir çok takım hedefine havlu atıp maçlarını formalite icabı oynar gibi sahaya çıkıyor. İşte böyle bir durumda olan düşüş takımı Haka ile yıllardır çıkışa geçip lig lig terfi eden Tampere takımı karşı karşıya. Biz insanoğlunda asla ümit bitmez. Her zaman son an yaklaşana kadar ümidimizi koruruz ve elimizden geleni yaparız. İşte tam da böyle bir durum söz konusu. Tampere’nin liderle arasında fark 8 olsa dahi onların teknik direktörü olsam aynı ümidi bende korurdum çünkü kendi fikstürüm kadar liderin fikstürünü de takip ederdim.

Bu deplasmanda Haka’yı yenerek 3 puan almanın hesabını yapan Tampere, lider Kotka’nın puan kaybını bekleyecek çünkü önümüzdeki hafta sahalarında lider Kotka’yı konuk edecekler ve olası bir 3 puan halinde liderle aralarındaki fark 8’den 2’ye yada 4’e düşebilir bu hafta Kotka’nın puan kaybı durumunda. Kısacası son haftalarda düşme potasında bulunan ve bir alt ligi ensesinde hisseden 2 takımla birden maç yapacak olan Kotka’nın olası bir puan kaybı daha yaşaması belki de Tampere’nin mucizeyi gerçekleştirmesi anlamına gelir çünkü onlar zaten son 7 yıldır bir çok mucizeyi kendi adlarına gerçekleştirdiler.

Haka favori görünebilir ancak ne amaçla favori olduğunu ben dahi anlayamadım. Bu maçta bir kadro kalitesi söz konusu da değil. Tampere ümitlerini koruyup en azından hedefinen yukarılarda bitirmek adına bu deplasmanda kazanabilirler.

Tahmin: ÇŞ X-2 (1.6)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın