Güney Kıbrıs – İzlanda Maç Analizi! (3 Eylül)

fersu-yahyabeyogluGüney Kıbrıs Eurobasket 2017 elemelerinin en zayıf takımlarından biri. İlk maçlarında Belçika karşısında hiç varlık gösteremediler ve sadece 46 sayıda kalarak 65-46 kaybettiler. Hücumda ciddi bir problemleri var. İki tecrübeli guard Panteli ve Koronides takımın öne çıkan oyuncuları oldular ancak ikisi de Avrupa’da oynanan basketbol seviyesinin çok ama çok gerisindeler.

Avrupa basketbolunun yükselen değerlerinden, hayli yakından tanıdığımız İzlanda ilk maçında süprize izin vermedi. Kendi sahalarında İsviçre’yi rahat bir şekilde 88-72 geçmeyi başardılar. Tam 6 oyuncu çift haneli skorlara ulaştı. Tecrübeli keskin nişancı Stefansson ve Vilhjalmsson takımın liderleri. Onların etkili olduğu bir günde ve takım halinde tempo bulup üçlükleri soktuklarında İzlanda büyük takımlara bile kafa tutabiliyor.

İlk maçta da gördük ki İzlanda kendileri ile denk ya da bir tık alttaki takımlara karşı artık net bir üstünlük kurabiliyor. Her ne kadar deplasmanda oynayacak olsalar da ben yine de istedikleri tempoyu bulacaklarınnı ve Güney Kıbrıs’ı zorlanmadan geçeceklerini düşünüyorum.

Tahmin: MS 2 (-5.5h)

İlginizi Çekebilir

nba_photos_001_b_640x423

Philadelphia 76ers – Oklahoma City Thunder Maç Analizi! (27 Ekim)

00Kevin Durant’ın şampiyonluk yaşamak uğruna takımdan ayrılmasından sonra Oklahoma’nın skor yükünü Russel Westbrook’un üstleneceği oynanan ...

Bir Cevap Yazın

Kapat