Gran Canaria – Cedevita Maç Analizi! (12 Ekim)

fersu-yahyabeyogluSezona Süper Kupa’yı kazanarak gayet morall başlayan Gran Canaria lige çok kötü başladı, 3 maçı da kaybettiler. Son maçta kendi sahalarında Valencia’ya kaybederken en iyi yaptıkları şeyi hücumu da yapamadılar ve sadece 75 sayıda kaldılar. 3 maçı da kaybetmelerinin temel nedeni ise savunmadaki sertliği sağlayamamalarıydı. Şuanda takımın uzunları formda. Planinic, Baez ve Hendrix üçlüsü sertlik ile ribaundlarda olduğu gibi skorda da takımlarını sırtlamaya çalışıyorlar. Kuric, Salin ve McCalebb silkelenip kendilerine gelmezlerse bu sezon Gran Canaria için daha da zor olacak ilerleyen maçlarda.

Bu sezon Euroleague’de mücadele edemeyecek olsalar da iddaalı ve keyifli bir kadro kurdu Hırvat temsilcisi. Efsane guard John Stockton’ın oğullarından David Stockton, eski Efesli Hopson, Begic, Dukan takımın en önemli eklemeleri oldu. Pullen, White, Pilepic, Gordic ve Zoric de takımdan ayrılan kaydadeğer isimlerdi. Bu hareketlere baktığımızda çok da güç kaybetmediklerini söyleyebiliriz. Ancak lige iyi başlayamadılar, 4 maçtan sadece ikisini kazandılar. Özellikle 2.maçta Kızıl Yıldız karşısında 24 sayı farkla kaybetmeleri onları ateşledi ve sonraki 2 maçlarını üst üste kazanmayı bildiler. Son Zadar maçını saymazsak hücumda etkili bir takım değiller, genelde 70-75 sayı onlar için ideal skorlar.

Gran Canaria’nın yüksek temposu mutlaka Cedevita’nın kullandığı top sayısını arttıracak ve skorlarını yükseltecektir. Fakat verilen toplam sayı baremi 160.5 bence kritik bu maç için. Bu nedenle bu kez maç sonucuna yöneleceğim. Cedevita her ne kadar kadro kalitesi olarak ev sahibi Gran Canaria’nın bir adım gerisinde de olsalar da formsuz rakiplerine karşı kolay pes etmeyeceklerini düşünüyorum, 13.5’luk handikapı değerlendirip MS2 diyorum.

Tahmin: MS 2 (+13.5h)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın