Golden State Warriors – Portland Trail Blazers Maç Analizi! (1 Mayıs)

ender-soyBatı Konferansı play-off yarı finalinde son şampiyon Warriors, play-offa 5.sırada girip ilk turda Clippers’ı eleyen Portland ile eşleşti. Warriors ilk turda Houston ile eşleşmiş ve seriyi 4-1 kazamıştı. Serinin önüne geçen durum ise Curry’nin 4.maçta sakatlanıp parkelerden en az 2 hafta uzak kalacağının açıklanması idi. Curry’siz Warriors 4.maçın ikinci yarısı ve 5.maçta Curry’i hiç aramayarak farklı kazanmaya devam etti. Yıldız oyuncunun bu seride oynaması pek beklenmiyor. Thamspon, Green ve Livingston takımı sürükleyen isimler.

Portland ise Clippers eşleşmesinde ilk iki maçı farkl kaybedince play-offlara erken mi veda ediyor soruları sorulmaya başlanmıştı ancak üst üste 4 maç kazanarak turu geçtiler. Clippers’ta Pual ve Griffin’nin son iki maçta oynamamasıda turun geçilmesinde önemli etkendi. Warriors karşısında işleri zor. Rakiplerine göre kısmen daha fazla yıprandılar ve 2 gün daha az dinlendiler. Lillard ve McCollum, Warriors ile ne kadar savaşabilecek göreceğiz.

Warriors ilk turun erken bitmesiyle rakibine göre daha fazla dinlendi. Curry’siz de ritminden ve temposundan birşey kaybetmeyen Warriors bu seriyide rahat geçecektir. İlk maçtan mesaj vermek isterler. Tempolu yüksek skorlu maç olur. İlk yarıdan Warriors farkı açacaktır.

Tahmin: İY 1 (-5.5) 1.70

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın