Golden State Warriors – New Orleans Pelicans Maç Analizi! (8 Kasım)

osman-cengizGeçtiğimiz yıl ligde fırtına gibi esen Golden bu yıla San Antonio yenilgisiyle başladıktan sonra ayın 5’inde de Los Angeles Laker gibi kendisinin epey altındaki kalitede bir takıma 117-97 yenildi. Bu maçta Curry 10’da 0 üçlük attı ve son zamanlardaki en kötü maçını oynadı. Durant özellikle her maç 20 sayı barajını rahatlıkla aşıyor ve takımın sayı atması kolaylaşmış oluyor. Thampson ve Curry’de günlerinde olurlarsa o zaman rakip kim olursa olsun fark da geliyor. Bunları en iyi Oklahoma ve Portland maçlarında gördük. Curry’in görevini çalmaya çalışan Durant yıldız gardın ikici plana geçmesine sebep oluyor ancak yinede Curry her fırsatta takımı eline alıyor.

İki takımın 29 Ekim’de oynadıkları maçta Golden deplasmanda 122-114 kazandı. O maçta New Orleans’da Anthony Davis 45 sayı 17 ribaundluk olağanüstü bir katkı verdi ama Durant, Klay ve Curry üçlüsünün 81 sayı atmasana engel olamayarak kaybettiler. Davis bundan bir maç öncede Denver’a 50 sayı atmıyş ama yine kaybetmişlerdi. Takımda tek kilit isim Anthony Davis… O durunca takım sahada varlık gösteremiyor. Davis’in 10 sayı atıp yorgun gözüktüğü Memphis maçında 89-83 kaybettiler. Ryan Anderson, Eric Gordon, Kendrick Perkins gibi önemli isimleri kaybettikten sonra sadece Solomon Hill ve Terrence Jones iyi hamle olarak geldi. Bunlarda yetersiz kalıyorlar. Pota altında Ömen Aşık beklenilende uzakta ve sertlik gösteremiyor.

Golden’ın önemli yıldızları böyle maçların oyuncuları. Dinlenmiş Anthony Davis’i de düşünürsek ilk maça benzer seyir zevki yüksek bir maç bizleri bekleyecek. İki takımdan da bol skor bekliyorum. Taraf bahsinden Golden’ın farkı açarsa maçı salabileceğini düşünerek kaçıyorum ve direkt üst diyorum.

Tahmin : Üst (225.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Real Madrid Maç Analizi! (19 Haziran)

İspanya Ligi Lega Endesa’nın finalleri sürprizle başladı. İlk maçta kaybeden taraf olan son Euroleague şampiyonu …

Bir Cevap Yazın