Golden State Warriors – Houston Rockets Maç Analizi! (28 Nisan)

ender-soy

Batı Konferansı ilk turu 5.maçında Golden State, Houston’ı ağırlıyor. Seride durum 3-1. Ben bu serinin 4-0 biteceğini düşünenlerdendim ancak ilk maçta Curry’nin sakatlanması ve 2. ve 3.maçta oynamaması seriyi çok fazla etkilemese de 3.maçtaki aşırı top kaybıyla birlikte Harden’nın son saniye basketiyle Houston 1 galibiyet almış oldu. Serinin 4.maçında devrenin son saniyesinde ıslak zeminde ayağı kayan ve dizi ciddi şekilde esneyen Curry parkelerden yaklaşık 2 hafta kadar uzak kalacak olması Warriors cephesinde moralleri biraz bozdu. Bu seri için pek tehlike oluşturmuyor ancak yarı finalin neresinde Curry takıma dahil olacak o merak konusu. 4.maçta Curry ikinci yarıya devam edemedi ancak Curry’siz Warriors ilk yarısı 56-56 biten maçı 121-94 kazanmayı başardı. Curry’nin sakatlanmasının hıncını adeta Houston’dan çıkardılar diyebiliriz.

Houston ise 3.maçta aldığı galibiyet ile morallenmişti ancak 4.maçın ikinci yarısında sezonun özeti olacak şekikde çok çabuk çözülme göstererek maçı farklı kaybetti. Harden’nın üzerindeki Thamspon savunması süper yıldızı zorlamaya başladı. Howard’ın iyi maç çıkarması şart. Bu ikili dışında skor katkısı az gelince bir anda farklı geriye düşüyorlar. Savunmada ki zaafları ise say say bitmez.

Curry olmadan neler yapabileceğini geçtiğimiz maçta gösteren Warriors bu maçta da Klay Thomspon önderliğinde kazanmaya yakın taraf. Houston seride kalabilmek için var gücüyle oynayacaktır ancak sezon boyunca olan dağınıklığı gene sahaya yansırsa farklı kaybedebilirler. Açıkçası bu kadar dengesiz Houston’a güveneceğime Curry’siz Warriors’a güvenirim daha iyi.

Tahmin: MS 1 (-8.5h)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın