Golden State Warriors – Cleveland Cavaliers Maç Analizi! (1 Haziran)

Nba Finalleri’nde önceki 3 senede olduğu gibi yine Golden State Warriors – Cleveland Cavaliers eşleşmesi göreceğiz. Geçen sene iki takımda finale oldukça rahat gelirken bu sene öyle olmadı. Golden States Warriors özellikle Houston serisinde elenmenin eşiğine kadar gelse de artık klasikleşmiş 3.çeyrek performanslarıyla yine finale kalmayı başardılar. Özellikle Houston serisinin 7. maçında Houston’ın üst üste 27 üçlük kaçırmasına yağmur gibi üçlüklerle karşılık verince ilk yarısında facia olan oyunlarının üstünü kapatıp finale çıktılar.

Cleveland‘ın durumu ise biraz farklı. Sene başından beri kadrosunda çok sıkıntı yaşayan Cleveland büyük bir değişime gitsede yine istediğini alamadı. Indiana serisinde elenecekken LeBron James’in performansıyla 4-3 geçtiler. Toronto serisinde çoğu kesim tarafından elenecekleri düşünülsede 4-0 gibi net bir skorla geçtiler. Boston serisinde ise farklı 2 mağlubiyetten sonra sahalarında 2 maçıda kazandılar. Seriyi yine LeBron James’in insanüstü performanslarıyla 7.maça götüren Cavaliers, her zamanki gibi LeBron’un sırtında finale çıktı. 7. maç için söylenecek çok şey var. LeBron insanüstü oynadı ve kesinlikle takımını tek taşıdı ancak TD Garden’da tek 1 üçlük bile atamayan JR Smith 3 kritik üçlük buldu ve Jeff Green’de en önemli kariyer maçlarından biri oynadı.

Bu seride Golden cephesinde ilk maçta Iguodala oynamayacak. Cleveland’da ise Boston serisinin 7.maçında oynayamayan Kevin Love forma giyebilecek. Tabi Golden State için bu serinin çok kolay bir şampiyonlukla sonuçlanması bekleniyor. LeBron James tek başına birçok takımı yıkmayı başardı. Ancak finalde Golden State’e karşı yapacaklarının buraya kadar olduğunu düşünüyorum. Özellikle Cleveland, Golden State’in oynadığı tempoya katiyen ayak uyduramaz. Tercihim maç sonunda farklı bir Golden State galibiyeti.

Tahmin: Ms1 (-12.5)

İlginizi Çekebilir

Washington Mystics – Los Angeles Sparks Maç Analizi! (18 Ağustos)

Washington sezon boyunca çok dalgalı performans sergiledi. Son maçlarda çok etkili gözüktüler ve altı maçlık …

Bir Cevap Yazın

Kapat