Golden State – LA Clippers Maç Analizi! (25 Nisan)

cihan-gazneliBatı Konferansı ilk tur eşleşmesinde Golden State Warriors ve Los Angeles Clippers serinin 3. Maçında karşı karşıya geliyor. Önümüzdeki iki karşılaşmaya Golden State ev sahipliği yapacak ve Clippers’ın öncelikli hedefi bu maçlardan birini alarak saha avantajını yeniden ele geçirmek. Bu maç için alt tercihim olacak. Bu tercihimin sebeplerini size maddeler halinde şöyle açıklayabilirim:

1. İlk maçtaki sürpriz Golden State karşılaşması sonrasında Clippers’ın ikinci maça çok daha konsantre ve kazanma arzusu ile çıkacağı aşikardı, öyle de oldu. Hızlı başlayıp rakibine ilk yarı da 26 sayı fark atan Los Angeles ekibi maçı hemen başında kopardı ve sonrasında iki takım adına da rahat bir maç oldu. Dolayısıyla ikinci yarıda 128(70+58) gibi uçuk bir sayı çıktı. Bir playoff maçına göre çok kolay faul çalındığını bunun sonucunda da iki takımın toplamda 62 de 54 serbest atış kullandığını belirtelim. Buna benzer rakamların tekrar ortaya çıkması pek mümkün görünmüyor ama bu maçta çıkan yüksek skor 3. Maç için açılan baremi de (215,5) bir nebze arttırmış oldu.

2. Golden State kendi evinde kazanmak istiyorsa yapmaları gereken ilk şey top kayıplarını azaltmak ve ribaundları alıp Clippers’ın hızlı hücumlarına engel olmak. Dolayısıyla kendi evlerinde tempoyu düşürebildikleri kadar düşürmek avantajlarına.

3. Normal sezonda GSW’nin sahasında oynanan iki karşılaşma skoru: 105-103 ve 111-92

4. Serinin 3. Maçı öncesi Clippers’ın önemli iki ismi, Chris Paul ve Jamal Crawford’un hafif sakatlıkları olduğundan söz ediliyor. Sakatlıkları oynamaya engel olmasa da içinde bulundukları uzun ve zorlu seriyi düşünerek %100lerini sahaya yansıtamayabilirler dolayısıyla Clippers’ın temposu da bundan etkilenebilir.

Tahmin: 215,5 Altı

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın