Gipuzkoa – Malaga Maç Analizi! (11 Mayıs)

fersu-yahyabeyogluBitime 3 hafta kala artık Gipuzkoa’nın ACB’den düşeceği kesinleşti. Zaten 5 galibiyetleri var ve bir çok kez ellerine fırsat geçmesine rağmen toparlanamadılar, artık son 3 maça sadece prestij için çıkacaklar. Takımda en çok ön plana çıkan isimler Vrkic ve Landry oldu. Urtasun, Dean ve Lawrence’ın forma giymesi beklenmiyor. Kendi sahalarındaki son 5 maçtan dördünü kaybettiler ve üçünde de 8 handikapın üzerinde fark yediler.

Malaga 6.sıradaki yerini koruyabilmek için son 3 maçta mümkün olduğunca az kayıp yaşamaya çalışacak. Koç Plaza’nın öğrencileri son 3 maçtan 2 galibiyet çıkarmayı başardılar ve formdalar. Kuzminskas, Nedovic ve Thomas bu maçta da takımlarını sırtlamaya taşıyacaklar. Bu arada sakatlıkları geçen Markovic ve Smith, Jackson ve Hayes yerine sahada olacaklar. Son deplasman maçlarında Manresa’yı 11 farkla geçmeyi başarmışlardı.

Ligden düşmesi kesinleşmiş olan ve önemli eksikleri bulunan Gipuzkoa ile playoff yarışındaki yerini sağlamlaştırmak isteyen ve önemli oyuncularının geri dönüşüyle morallenen Malaga’nın karşılaşmasında misafir takım bana göre ağır favori ve rahatlıkla kazanacaklardır handikapı geçerek.

Tahmin: MS2 (-8.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (24 Eylül)

Baskonia serinin ilk maçında Fenerbahçe’yi çift haneli farklarla takip etmişti. Maçın sonlarına doğru tek hanelere …

Bir Cevap Yazın