Gelişim Koleji – İTÜ Maç Analizi! (7 Kasım)

giray-ozkanTB2L’de son sıraya kadar inen İTÜ İzmir deplasmanında Gelişim Koleji ile karşılaşıyor. Gelişim Koleji ligin vasat kadrolarından biri. Takımın skor yükünü Derek Williams, Marvin Jefferson çekiyor. Erhan Yetim ribaundlarda, Yiğitcan Vardal ise skor üretiminde etkili oluyor. Sahalarında Socar Spor’a yenilirlerken Orkide Gediz Üniversitesi’ni yendiler. Ligin ilk maçında 75 sayı atsalar da sonrasında 70 sayının üzerine çıkamadılar.

İTÜ ise ligin deneyimli oyun kurucuları Admir Aziz Kan, Selahattin Akyol dışında Marshall Moses, Jayme Miller gibi isimleri de bünyesinde barındırıyor. Marshall Moses takımın skor yükünü çekerken, Mert Celep’te ona yardımcı oluyor. Ligde sadece tek galibiyetleri var ve onu da ligin ilk haftasında Final Spor’u yenerek aldılar.

İki takımda son maçlarda skor üretmede sorun yaşadı. İTÜ özellikle ribaundlarda büyük sıknıtı yaşıyor ve bu karşılaşmada Erhan, Jefferson ikilisine çok ribaund verebilirler. Gelişim Koleji’nin kazanacağını düşünsem de handikap avantajı ile MS 2 düşünüyorum.

Tahmin: MS 2 (+7.5h)

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (25 Mayıs)

İDEAL 983 – Sakarya Bşb. (12.5h) – Fenerbahçe  MS:1 1.70 984 – Villeurbanne – Le …

Bir Cevap Yazın