Gaziantep – Sakarya Maç Analizi!

Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde normal sezonun bitimine 5 hafta kala kümede kalma mücadelesi git gide karışıyor. Uşak’ın büyük ihtimal ilk düşecek takım olacağını düşünürsek kalan 5 haftada diğer takımların hedefi 9 galibiyetli Trabzon’u yakalamak olacak. Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz hafta Trabzonspor’un yabancıları maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle maça çıkmama kararı almış ve Trabzon yönetimi tüm yabancı oyuncular ile yolların ayrılacağını söylemişti.

Antep cephesine gelecek olursak son 7 haftada aldıkları 5 galibiyet ile kümede kalma adına önemli bir atak yapmışlardı. 25 haftasını geride bıraktığımız ligde Giresun’un 1, Trabzon’un 2 galibiyet gerisindeler.

Sakarya son 4 haftada galibiyet alamayarak ilk 6’nın gerisinde kaldı. Bu sezon çok büyük olasılıkla Play-Off yapacaklar fakat 8.sıradan kaçamazlarsa Fenerbahçe ile eşleşip sezon yine onlar için erken kapanmış olacak. Son iki iç saha mücadelelerinde İstanbul’dan 95, Efes’ten 100 sayı yediler. Deplasmanda ise potalarında ortalama 75.5 sayı görüp hücumda sadece 63.5 sayıda kalabildiler.

Antep için kümede kalma yolunda , Sakarya içinde üst sıralamalara tırmanmak için çok önemli bir karşılaşma olacak. Son haftalarda Antep’in iç saha savunma performansı, Sakarya’nın da deplasmanlardaki verimsizliğini göze alırsak en mantıklı tercih ALT bahsi olacaktır.

Tahmin: 152.5 ALT

İlginizi Çekebilir

Washington Mystics – Los Angeles Sparks Maç Analizi! (18 Ağustos)

Washington sezon boyunca çok dalgalı performans sergiledi. Son maçlarda çok etkili gözüktüler ve altı maçlık …

Bir Cevap Yazın

Kapat