Galatasaray – Yeşilgiresun Maç Analizi! (18 Aralık)

Galatasaray geçtiğimiz hafta İstanbul BBSK deplasmanında aldığı kötü mağlubiyetin ardından hafta içi Euroleague’de Abdi İpekçi’de Milano’yu mağlup ederek çok önemli bir galibiyet aldılar. Aslında galibiyet ve mağlubiyetin ötesinde Galatasaray hareketli saatler geçiriyor. Sezon başından bu yana kanayan yara durumunda olan kadro dışı bırakılıp affedilen iki isimde takımdan gönderildi. Dentmon’un geçen hafta ayrılmasının ardından affedilen Smith ile de yollar ayrıldı. Bunun dışında bir başka verim alınamayan isim Deon Thompson ile de bu hafta içi yolların ayrılması bekleniyor. Micov sahada fazla kaldıkça daha iyi verim alınan bir oyuncu. Dar rotasyonlu kadroda daha etkili olacaktır. Schilb iyi oynamaya devam ediyor. Sinan üstünde ki büyük yükü tecrübesi ile taşıyabilecek kalitede ve zekada bir oyuncu.
Yeşilgiresun geçtiğimiz hafta Darüşşafaka’yı ağırladıkları karşılaşmada rakiplerine ilk yarı direnseler de rotasyonun darlığı ve kalitesi ikinci yarı aynı tepkiyi gösteremeyince sahadan farklı mağlup ayrıldılar. Ledo’nun sakatlığının ardından Toure Murry ile anlaşmışlardı. Dacka karşısında forma giymeyen Murry’nin bugün oynaması bekleniyor. Murry’nin takıma nasıl adapte olacağı ve alışma süreci Giresun’un kaderini belirleyecek unsurlar olduğunu düşünüyorum. Çok dar bir rotasyonları bulunuyor. Armstead çok istikrarsız oynuyor. Okben son karşılaşma da sorumluluk alarak iyi bir maç çıkarmıştı.
İki takımda yaşadığı farklı sorunlardan dar rotasyon ile mücadele etmek zorunda. Galatasaray gelecek hafta içi Eurolig’de önce Kazan deplasmanına çıkacak ardından Efes’i konuk edecek. Bu karşılaşmada savunmalardan uzak bir karşılaşma bekliyorum. Öncelik ÜST.

Tahmin: 156.5 ÜST

İlginizi Çekebilir

Boston Celtics – Cleveland Cavaliers Maç Analizi! (24 Mayıs)

Boston Celtics sahasındaki 2 maçıda rahat kazanarak 2-0 öne geçmişti. Ancak deplasmandaki 2 maçı kaybetti. …

Bir Cevap Yazın