Galatasaray – Karşıyaka Maç Analizi! (7 Mayıs)

unver-erturkTürkiye Basketbol Süper Ligi’nin son haftasına girilirken 2 maçı eksik Galatasaray ve Karşıyaka önce erteleme maçında karşı karşıya geliyor. Son hafta karşılaşmalarını ise Salı günü tamamlayacaklar. Galatasaray hafta içi TBL Ligi’ne düşmeyi garantileyen Türk Telekom karşısında çok zorlanıp tam 3 uzatma sonunda 139-134 kazandı. Galatasaray’ın hafta içi yoğun kutlama programı ve TT’nin bir alt lige düşmesi sonucunda rahat bir ortamda geçmesi beklenen mücadele TT cephesi için zevkli geçse de Galatasaray cephesinin birçok sakat oyuncusu varken ve antrenmansız bir takımın 55 dakika mücadele etmesinin onlar için çok kötü olduğunu düşünüyorum. Oynaması beklenmeyen McCollum tam 31 sayı ile , Micov, Schilb ve Davis 20+ sayı ile oynamıştı. Lasme ve Green sakatlıkları nedeniyle süre almamışlardı.

Karşıyaka, Galatasaray karşılaşması kadar efsane olmasa da Büyükçekmece deplasmanında harika bir galibiyet aldı. 1 dakika süre alıp 2 sayı atan Samet Geyik dışında sayı bulan 7 oyuncusundan da çift hanelerde katkı aldıkları maçı 99-100 kazandılar. Kenan ve Can yerli rotasyonunda son maçlarda çok etkili oynuyorlar.

Galatasaray uzun bir süre antrenman yapmadı ve rahat geçmesi gereken bir mücadelede 3 gün önce 3 uzatma oynadı. Galatasaray, Dacka’ya karşı ikili averajda önde ve Belediye yada bu karşılaşmayı kazanmaları halinde ligi 3.sırada bitirecekler. Karşıyaka bu maç ve gelecek hafta salı ile birlikte 5 günde 3 deplasman maçı ile ligi bitirmiş olacak. Sıralamada maç eksiği bulunmasına rağmen Uşak ile aynı galibiyete sahipler. Uşak’a karşı ikili averajda geride olsalar da Uşak’ın Fenerbahçe deplasmanına çıkacak olması onlar için bir avantaj ve son hafta Giresun deplasmanına gidecekler. Bu maç ve son hafta kazanırlarsa sadece Banvit’in kaybetmesi halinde ligi 5.sırada bitirme ihtimalleri bulunuyor. Bu maçı kaybetmeleri durumunda son hafta kazanmaları halinde Galatasaray ile eşleşecekler. ( Fenerbahçe’nin sahasında Uşak’ı yenmesi ve Galatasaray’ın en az 1 maç kazanması durumunda ki en güçlü ihtimal.) 2 maçı da kaybederlerse yüksek olasılık ile Fenerbahçe ile eşleşecekler. Bu karşılaşmada iki yorgun takımın savunmada birbirlerini zorlamayacaklarını düşünüyorum.

Tahmin: Üst (158.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (24 Eylül)

Baskonia serinin ilk maçında Fenerbahçe’yi çift haneli farklarla takip etmişti. Maçın sonlarına doğru tek hanelere …

1 yorum

  1. ALT bu maç. Basit bir “LOGIC TRAP”

Bir Cevap Yazın