Galatasaray – Fenerbahçe Maç Analizi! (18 Ekim)

emre-yasin-yilmaz100 yılı aşkın süren ezeli rekabette İstanbul’un iki yakasının takımları bu akşam karşı karşıya geliyor. Sezona problemlerle başlayan Galatasaray her şeyi pozitif hale getirmek için bu maçı çıkış noktası görüyor. Gerek yönetimsel problemler gerek futbol takımının kötü gidişatı olarak bu maç Galatasaray için çok önem taşıyor. Galatasaray’ın bu sezon ki maçlarına baktığımızda gol açısından kısır bir takım olduğunu görüyoruz. Gol yollarında sıkıntısı bulunsada defansif olarakta iyi bir görüntü çizdikleri için maçlar az gollü geçiyor. Galatasaray’ın bu sezonki 8 golünün 5 ini atan Burak Yılmaz’ın durumunun ise maç saati belli olacağını biliyoruz. Benim görüşümle Burak oynasa bile yüzde yüz bir verimi olamayacaktır buda hücum yollarında büyük bir probleme yol açacaktır.

Fenerbahçe ise Galatasaray’a göre daha rahat gözükse de o cephede de problemler sürüyor. Ligte oynadıkları 5 maçta sadece deplasmanlarda puan kaybeden ekibin bu maçta da işi zor gözüküyor. Özellikle takımın hücum yollarında ki sıkıntısı İsmail Kartal’ı düşündürüyor. Emenike’nin yaşadığı sorunlar Sow’un sakatlık dolayısıyla belirsizliği Fenerbahçe’yi hücum yollarında değişik varyasyonlara yönlendirebilir. Fenerbahçe’nin de maçlarının kısır geçtiğini görüyoruz 5 maçta 6 gol atan ekibin deplasman maçlarında 1 golü bulunuyor. Bekir’in cezalı olması Egemen ve Mehmet Topuz’un sakatlıklarıda Fenerbahçe’nin defansif açıdan sıkıntı çekebileceğinin göstergesi.

Sezon başında oynanan süper kupa maçının bize örnek olacağını düşünerek bu maçında gol açısından kısır geçeceğini düşünüyorum. Gerek Cesare Prandelli’nin taktiği gerek her iki takımın eksikleri bunu gösteriyor. Geçmiş maçlarada baktığımızda aralarında oynanan son 4 maçın alt bittiğini görüyoruz.Ben bunları düşünerek bu maçta alt tercihini öneriyorum.

Tahmin: 2.5 ALT (1.70)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın