Galatasaray – Darüşşafaka Maç Analizi! (2 Ocak)

Galatasaray bir türlü uyanamadığı kabus gibi bir sezon geçirmeye devam ediyor. Aralık ayında oynadıkları 10 resmi karşılaşmada sadece 3 galibiyet alabildiler ki bu galibiyetlerin 2 tanesi ligde iç sahada Uşak ve Giresun’a karşıydı. Bu 1 aylık süreçte deplasmanda galibiyet almayı unutan Galatasaray, Euroleague’de sadece iç sahada Milano’yu yenebildi. Geçtiğimiz hafta Bamberg’e mağlup oldukları karşılaşmada Daye ve Micov’un dönüşü takıma skor anlamında olumlu yansısa da yapılan çok kötü savunma ve kısaların etkisiz oyunu yine bir mağlubiyete neden olmuştu. Yeni transfer Bruno Fitipaldo 10 dakika süre aldığı karşılaşmada skor üretemedi. Sezon başından bu yana ritim bulamayan ve Ergin Ataman ile bir türlü anlaşamayan Deon Thompson ile beklenildiği gibi yollar ayrıldı.

Darüşşafaka Doğuş, Real Madrid-Fenerbahçe ve Tel Aviv galibiyetlerinin ardından geçtiğimiz hafta Barcelona deplasmanından ucuz bir mağlubiyet ile döndü desek yanlış olmaz sanırım. Hücum ribaundlarında rakiplerini ezdikleri karşılaşmada özellikle Wilbekin’ın yanlış tercihleri ile mağlup olmuşlardı. Sezon başından buyana en ciddi problemleri uzun rotasyonundan bir türlü katkı alamamaları.

Galatasaray özellikle psikolojik açıdan çok ciddi bir sınavın içinde. Koç Ergin Ataman bu sezon doğru kadroyu bulmakta ve doğru tercihleri yapmakta çok zorlanıyor. Bugün karşılarında son haftaların en formda takımlarından biri Darüşşafaka olacak. Özellikle savunmada hala işlerini yoluna koyamayan Galatasaray’ın Dacka kısalarına karşı işi oldukça zor olacak. Yeni transferin takıma uyum sağlaması ve daralan rotasyonda oyuncuların yeni düzene alışabilmesi için Galatasaray’ın daha zamana ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Formda Darüşşfaka bu karşılaşmayı kazanacaktır. MS 2.

Tahmin : MS 2 (1.65)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

1 yorum

  1. M.FATIH OZCINAR

    Guzel bir analiz.Ancak faydalanamadik.

Bir Cevap Yazın