Galatasaray – Banvit Maç Analizi! (18 Şubat)

unver-erturkTürkiye Kupası çeyrek final maçlarında Galatasaray,Banvit ile Bursa’da karşılaşıyor.Maçlar tek maç üzerinden oynanıyor.

Galatasaray Odeabank geçtiğimiz hafta Gaziantep deplasmanında Dorsey’siz oynamayı denedi ve başardı.Sezon başından bu yana koç Ergin Ataman’ın her fırsatta çekinmeden eleştirdiği Joey Dorsey ile yollar ayrıldı.165 bin euroya Barcelona’ya satılan Joey Dorsey sezzon başından buyana ilk kez kulübe katkıda bulunmuş oldu.Stephane Lasme son maç neredeyse çıkmadan oynadı.Boyalı alanda Galatasaray,özellikle Lasme’nin üzerine oynanırsa erken faul problemi ile ilerleyen maçlarda büyük sıkıntı yaşayabilir.McCollum takımda ki yerini tekrar aldı.

Banvit son maçlarda büyük konsantrasyon problemi yaşadı.Son 2 büyük maçına da çok kötü başlayıp yakalasa da birini kazanıp birini kaybetti.Savunma zafiyetleri son maçlarda daha net ortaya çıktı.Özellikle bandırmada hızlı ve tempolu oynuyorlar.Adrien Moerman çok formda.Yerli rotasyonundan neredeyse hiç katkı alamıyorlar.
Galatasaray’a Dorsey’in gidişi iyi yönden de kötü yönden de etki edecektir.Her ne kadar Dorsey çok kötü performanslar sergilese de en azından Lasme’nin dinlenmesine yardımcı oluyordu.Artık Lasme tek başına.Boyalı alanı iyi kullanan Banvit ,Lasme’nin üstüne oynayacaktır.Banvit doğru oyunla Galatasaray’ı mağlup edebilir.Handikap avantajıyla MS 2.Alternatif yüksek oran arayanlar Handikapsız Ms 2.

Tahmin : MS 2 (4,5)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın