Galatasaray – Banvit Maç Analizi! (10 Nisan)

unver-erturkGalatasaray hafta içi Gran Canaria deplasmanında yüreklerimizi ağzımıza getirerek rahat geçeceği turu uzatmalarda 94-81 kaybederek ilk maçtaki 14 sayılık avantajı ile kazandı ve finale yükseldi. Chuck Davis istikrarlı oynamaya başladı. Schilb belki de üzerinde ki baskı nedeniyle çok gereksiz düzen dışı atış deniyor ve takıma zarar veriyor. Green’de çok büyük bir form düşüklüğü var. Errick McCollum takımın sayı yükünü çeken isim. Ligde Koç Ergin Ataman Bernard James’e pota altında süre verdiğini görmüştük. Önceki haftalarda Schilb, geçtiğmiz hafta Davis dinlendirilmişti. Bu hafta da formsuz Green dinlendirilebilir.
Banvit Fortson’un ayrılışından sonra oynadığı 4 karşılaşmadan 3 galibiyet çıkardı. Geçtiğimiz hafta 7 kişilik Konya rotasyonuna karşı çok zorlandılar. Fortson’dan sonra A.J. Slaughter, Dominique Johnson ve Moerman’ın süreleri ciddi oranda arttı. Yerli rotasyonundan katkı aldıkları karşılaşmalarda etkili oluyorlar fakat Nusret’te İsmail Cem’de Can Maxim’de bir türlü ritim bulamadı ve istikrar yakalayamadı.
Moralli Galatasaray ligde oynadığı son 9 karşılaşmada sadece Fenerbahçe deplasmanında mağlup oldu. Zor olsa da 1 karşılaşmaları eksik ve onu da kazanmaları halinde Fenerbahçe ile 1, Anadolu Efes ile galibiyet farkını 2’ye indirecekler ve liderlik umutlarını sürdürecekler. Fenerbahçe-Anadolu Efes maçının olacağını da düşünürsek Galatasaray fikstürünü en iyi şekilde bitirmeyi deneyecektir. Bu karşılaşmayı da kazanırlar. MS 1.

Tahmin: MS 1 (1.30)

İlginizi Çekebilir

‌Büyükçekmece – Galatasaray Maç Analizi! (18 Mart)

‌‌Büyükçekmece düşme hattının 2 galibiyet üstünde Play-Off potasının da uzağında son haftalarda konsantrasyon eksiği yüksek …

Bir Cevap Yazın