Galatasaray (b) – Fenerbahçe (b) Maç Analizi! (8 Nisan)

Kadınlar Euroleague Final Eight’te 2. gün maçları Ekaterinburg’ta oynanacak Türk derbisi ile son buluyor. Galatasaray Odeabank dünü Spartak galibiyeti ile kapatarak turnuvaya iyi bir başlangıç yaptı. Dar rotasyonda Işıl 40 dakika, Zellous 37 dakika süre aldı ve kısa rotasyonlarının darlığı bu veriler ile ortaya çıktı. Uzun rotasyonlarında da Lyttle’ın 39 dakika sahada kalması dikkati çekti. Fakat bu sayede birbirine alışkın oyuncular ile oyunun temposunu rakibe vermediler. Savunma önceliklerine sabırlı ve efektif hücumları ekleyerek maçı kazandılar.

Fenerbahçe ise KASKİ karşısında verimli oynamasa da tecrübesiyle maçı kazanan takım oldu. Pota altında Yacoubou aldığı sürede olumlu işler yapan oyuncu oldu.B irsel oyunu iyi kontrol etmeye çalıştı ancak bunda zaman zaman başarılı oldu. Birsel Sarı-Laciverli takımda sahada da en çok kalan isimdi. Cappie ve Angel’ın penetrelerinde yine çok sayı buldular.

İki takımda organizasyonun ilk maçlarında skor bulma açısından sorun yaşadı. Fakat savunmalarında ki istikrar ile maçı kazandı. Fenerbahçe bu maçta daha geniş rotasyona sahip olan ekip. Bu rotasyon zaman zaman takımın lehine olsa da bazen oyunu kontrol edememek gibi bir problemi de beraberinde getiriyor. Galatasaray ise dar rotasyonda efektif oynuyor. Yine de bu maçta yorgun oyuncularının olacağını düşünüyorum. Bu yıl iki takım arasında oynanan maçlarda 145-150 sayı civarında skor oldu. Bu veri nedeniyle üst tercihim olsa da güvenim düşük. Bir diğer tercihim ise İY 1 olacak.

Tahmin: 132.5 Üstü

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (25 Mayıs)

İDEAL 983 – Sakarya Bşb. (12.5h) – Fenerbahçe  MS:1 1.70 984 – Villeurbanne – Le …

Bir Cevap Yazın