Galatasaray – Anadolu Efes Maç Analizi! (22 Aralık)

Galatasaray hafta içi çok büyük bir fırsatı ellerinin tersi ile itti. Sıralamadaki en ciddi rakiplerinden biri olan Kazan deplasmanında Langford’un olmadığı bir günde rakiplerinden 13 sayı fark yediler. Son maçların formda isimleri Micov ve Schilb’in 0/11 attığı günde sadece 60 sayıda kaldılar. Sinan ve Emir’in çabalarına uzunlardan da destek gelmeyince bu farklı sonuç ortaya çıkmıştı. Hala bir guard transferi yapılamadı.
Anadolu Efes hafta içi iç sahada sürpriz bir şekilde Zalgris’e mağlup oldu. 2.periyotta savunma da çok ciddi hatalar yapıp farklı geriye düştükten sonra maç boyu çok kötü yüzdeler ile oynayarak bir türlü geri dönemediler. Hafta sonu çok zorlandıları Trabzon deplasmanında Heurtel’in çok kötü olduğu günde Deshuan Thomas’ın ekstra hücum performansı ile kazanmışlardı. Son karşılaşmalarda kötü yüzdeler ile hücum etmeleri 80 sayı üstüne çıkmalarını etkileyen en büyük etkendi.
İki takımda Euroleague’de beklenmedik mağlubiyetler aldılar ve bu karşılaşmanın önemi daha da arttı. Maçın teknik analizine gelirsek Galatasaray oyun kurma konusunda çok zorlanarak bireysel denemelere gidip oyun disiplininden çok kolay kopabiliyor. Bunun dışında uzunların hücumda kötü olduğu bir gün aynı orantıda boyalı alan savunmasına da yansıyor. Anadolu Efes takım olarak son karşılaşmalarda düşük yüzdeler ile hücum edip kolay karşılaşmalarda zorlanmıştı. Tempolu bir oyun felsefeleri var ve attıkça ritim bulan bir takım kimyaları var. Bu karşılaşmada yüksek tempolu bir oyunla rakiplerinin yorgunluğunu ve yaşadıkları sorunları olumlu değerlendireceklerini düşünüyorum. Tahmin: Ms 2

İlginizi Çekebilir

Boston Celtics – Cleveland Cavaliers Maç Analizi! (24 Mayıs)

Boston Celtics sahasındaki 2 maçıda rahat kazanarak 2-0 öne geçmişti. Ancak deplasmandaki 2 maçı kaybetti. …

Bir Cevap Yazın