Fuenlabrada – Barcelona Maç Analizi! (29 Mayıs)

fersu-yahyabeyogluFuenlabrada ilk maçta ezildi güçlü rakibi karşısında. Sezon boyunca etkili bir hücum takımı olarak bildiğimiz koç Ponsarnau’nun öğrencileri kararlı Barcelona savunması karşısında etkisiz kaldı ve tempoyu hiç kontrol edemediler, açık alan bulamadılar. Bu nedenle de Tabu, Popovic, Paunic üçlüsü devreye giremedi. Savunmada zaten Barcelona karşısında direnmeleri pek mümkün görünmüyor. Özellikle Tomic içeride ciddi bir üstünlük kurdu ve bu sezon eski performansından uzakken play-offlarda kendini bulmuş görünüyor Hırvat yıldız. Fuenlabrada’nın onun karşısında bu maçta da durabilecek bir oyuncusu yok.

Barcelona bir kez daha ACB’de şampiyonluğu ne kadar istediğini gösterdi ve normal sezonu birinci bitirmenin avantajını iyi kullanarak kağıt üzerinde kendine göre zayıf olan Fuenlabrada’yı ilk maçta 99-65 geçerek darmadağan etti. Her zamanki gibi kendi sahalarında kusursuza yakın bir savunma yaparken hücumda da topu çok iyi paylaştılar, 29 asiste karşın sadece 5 top kaybettiler ve en avantajlı oldukları yeri boyalı alanı çok iyi beslediler, Tomic faktörünü devreye soktular. Koç Pascual tam 10 oyuncusuna minimum 17 dakika süre vererek, geniş rotasyonun avantajını da çok iyi kullandı.

Barcelona deplasmanda oynamasına rağmen tabiki yine favori ama bu sefer Fuenlabrada kendi sahasında daha fazla direnmek isteyecektir. Bununla beraber açılan 11.5 handikapın riskine girmektense toplam sayı baremini değerlendirmek daha doğru olabilir. Çünkü Barcelona deplasmanlarda evindeki kadar sert bir savunma yapmıyor ve Fuenlabrada bu sefer kendi sahasında hücumda daha etkili olacaktır, 158.5 sayı barajı bence geçilir.

Tahmin: Üst (158.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (24 Eylül)

Baskonia serinin ilk maçında Fenerbahçe’yi çift haneli farklarla takip etmişti. Maçın sonlarına doğru tek hanelere …

Bir Cevap Yazın