Fransa – Finlandiya Maç Analizi! (5 Eylül)

cagri-sertyeleserŞampiyonanın en büyük favorilerinden Fransa evinde oynanacak grup maçlarını Finlandiya karşısında açıyor. Çok güçlü bir kadro ile geldiler şampiyonaya. Takımın skor ve beyin lideri San Antoio Spurs’un superstar guardı Tony Parker olacak. Parker’ın dışında tam 5 tane daha nba oyuncusu var. Parker’ın en büyük destekçiler Nicola Batum ve Nanda De Colo olacaktır. İçerde Rudy Gobert’in fiziği ve atletizmi ile kapışacak oyuncu bu şampiyonada yok bence.Fransızlar en büyük avantajı zaten çok atletik yapıları ile Avrupa takımlarına ters gelmesi olacaktır.

Finlandiya’yı önceki turnuvalara renk katan takım olarak biliyoruz. Oyunları gerçekten keyif veriyor. Takımın başında Beşiktaş’tan da tanıdığımız Dettman bulunuyor. Dettman’ın sistemi aslında basit. Takımın da Petteri Koponen gibi bir yıldız oyuncusu bulunuyor ve onu tamamen takımı lideri yapmış durumda. Onun liderliğinde çok hızlı şekilde oyunlarını oynuyorlar. İlk bulunan boş şut potaya yollanıyor. 24 saniyenin en ufak önemi yok. 5. saniyede olsa 23.saniyede aynı oyunu oynuyorlar. O yüzden Koponen etrafı tamamen şutör oyunculardan kurulu. Takımın uzunları bile şut atabiliyor.

Fransa bu maçın ağır favorisi zaten. Oyunları ve oyuncularıyla çok fark yaratacaklardır. Bu maç özelinde de Finlandiya’nın fantastik hızlı oyununu , Fransız oyuncuların atletizmi her yere yetişip bozmaları olacaktır. Finlandiya bugün boş şutları bulamayacaktır. Zaten Finlandiya’nın avantajı olan hızlı oynamak Fransa’nın atlet oyuncuları nimet olacaktır. Ben evinde Fransa’nın çok iyi başlacağını düşünüyorum. Maç sonu handikabı getireceklerdir. İsteyen sistem kuponlarında 1/1 seçeneğini de deneyebilirler.

Tahmin: MS 1 (-16.5h)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın