Fransa – Belçika Maç Analizi! (18 Ağustos )

Eurobasket 2017 öncesi hazırlık maçları devam ediyor ve bugün Fransa ile Belçika takımları karşı karşıya gelecekler. Fransa kağıt üzerinde favori olan ekip gibi görünse de bu turnuvada, Gobert, Batum ve emekli olan Parker’dan yoksunlar. Her ne kadar kadroları çok derin ve bu isimlerin yerlerini doldurabileceklermiş gibi görünse de, hazırlık maçlarındaki grafikleri hiç de öyle göstermiyor bu durumu. Yenildikleri Hırvatistan maçı haricinde hücumda beklentileri karşılayamayan Fransa’nın, 3 hazırlık maçından 2 mağlubiyetle ayrıldığını ve tek galibiyetini de zayıf Tunus’a karşı aldığını görüyoruz.

Belçika ise her ne kadar kağıt üzerinde, ortalamanın üzerine çok iyi oyunculara sahip olmasalar da, önceki turnuvalardan da bilindiği üzere etkili olabilen bir ekip. Özellikle bu yıl, geçen yıllara göre daha da etkili kadroları var. Axel Hervelle liderliğinde parkeye çıkacak takım, Matt Lojeski, Sam Van Rossom, Jonathan Tabu, Pierre-Antoine Gillet gibi isimleri de kadrosunda bulunduruyor. Hazırlık maçlarında ise, turnuvanın favori ekiplerinden İspanya’ya karşı büyük bir sürpriz de yaptıklarını unutmamak gerek.

Her ne kadar Fransa kağıt üzerinde büyük favori olarak görünse de, bu yıl ile beraber yeni bir yapılanma yolunda ilerlediklerini unutmamak gerek. Özellikle takımın guard seçimlerden biri olan Heurtel kafalarda çok büyük soru işareti uyandırıyor. Karşılarında ise son turnuvalarda beraber oynamış, belli bir oyun felsefesi olan Belçika bulunmakta. Belçika’nın maçta yenilse bile, farkı tek hanelerde tutarak maçta kalacağını düşünüyorum. Turnuva öncesi, favorilerden birine karşı hezimete uğramayarak, hatta maçın içerisinde kalarak, ne kadar dişli bir ekip olduklarını göstereceklerdir.

Tahmin : MS 2 (+12,5h)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Real Madrid Maç Analizi! (19 Haziran)

İspanya Ligi Lega Endesa’nın finalleri sürprizle başladı. İlk maçta kaybeden taraf olan son Euroleague şampiyonu …

Bir Cevap Yazın