Frankfurt – Ulm Maç Analizi (20 Mayıs)

asgardAlmanya liginde yarı final serisi bu maçla start alıyor. Kazanan takım finalde Bayern – Bamberg serisinin galibiyle karşılacak. Playoffların ilk sürprizini Ulm saha avantajını elinde bulunduran Oldenburg’u eleyerek gerçekleştirdi. Sezonun genelinde daha dağınık bir takım havasında gözüken Ulm playoff maçları birlikte daha düzenli oynamaya başladılar. Babb, Guenther, Morgan, Butler, Rubit gibi etkili oyunculara sahipler.

Frankfurt da yarı finale Alba Berlin gibi köklü bir takımı 3-0 yenerek geldiler. Bu sezon en iyi sezonlarından birini geçiriyorlar. Avrupa’nın 3.kupası olan Eurochallange kupasını müzesine götürdüler büyük bir başarıya imza attılar. Savunmaya öncelik veren hücum da sete set hücumlarla mümkün olduğunca garanti sayıya gitmeye çalışan bir takım. Kendi sahasında özellikle rakip takımların yüksek skorlar bulmasına izin vermiyorlar.

Ulm Oldenburg serisinden çıkmış olsa da şimdi karşılarında daha sert bir takım onları bekliyor. İlk maçta Franfurt’u çözebileceklerini pek düşünmüyorum. Ev sahibi kendi oyununu rakibe kabul ettirerek maçı rahat kazanır diye düşünüyorum.

Tahmin: MS 1 (-7,5)

İlginizi Çekebilir

Ege Akdeniz’den NBA Kuponu! (20 Nisan)

İdeal 968 – San Antonio Spurs – Golden State Warriors Ms2 1.40 960 – Miami …

Bir Cevap Yazın