Frankfurt – Karşıyaka Maç Analizi! (8 Şubat)

Alman temsilcisi ilk turda A grubunda temsilcimiz Banvit’e karşı mücadele etmişti ve 7 galibiyetle 5.sırada yer almayı başarmıştı. Tecrübeli koç Herbert’in yönetiminde English transferiyle birlikte son maçlarda bir çıkış yakaladılar ve 5 resmi maçtan 3 galibiyet çıkardılar. Yenildikleri maçlar ise Munich ve Oldenburg deplasmanlarıydı. Kendi sahalarında hayli etkili bir takımlar ki son 5 resmi maçlarını da kazandılar ve rakiplerine minimum 4 fark attılar. Şampiyonlar Ligi’nde en etkili isimleri English, Vaughn ve Shields.

Normal sezonu B grubunda 3.olarak tamamlayan temsilcimiz Karşıyaka Son maçlarda güzel bir ivme yakalamıştı ancak Ponitka’nın sakatlığı ligde kendi sahalarında Gaziantep’ten 13 sayı fark yemeleri moralleri de bozdu. Sezon boyu deplasmanlarda pek ayakta kalamadılar, oynadıkları 16 resmi maçtan sadece 8 galibiyet çıkarabildiler. Koç Markovic Ponitka’nın yokluğunda son maçlarda güzel bir çıkış yakalayan Muhammed’e güvenmek zorunda. Bunun yanında Summers ve istikrarsız skorer Brown yine en önemli kozları olacaklar.

Kendi sahasında etkili olan ve formda English ile artık daha rahat skor bulabilen Frankfurt maçın favorisi. Ponitka’nın yokluğunda kadrosu iyice daralan Karşıyaka’nın kazanması pek kolay değil. Temsilcimizin amacı mümkün olan en az farkla kaybedip İzmir’deki maçı kazanmak olacaktır.

Tahmin: MS 1 (-1.5)

İlginizi Çekebilir

Banvit – Beşiktaş Maç Analizi! (25 Mayıs)

Banvit seride ilk maçı kazanarak Bandırma’ya çok önemli bir avantaj götürdü. Özellikle Caloiaro ve Taylor’dan …

Bir Cevap Yazın