Filipinler – Yeni Zelanda Maç Analizi! (6 Temmuz)

unver-erturkOlimpiyatların 3.gününde Filipinler kendi sahasında düzenlenen turnuvada Yeni Zelanda’yı ağırlayacak. Filipinler dün açılış maçında Fransa’ya karşı harika bir duruş göstererek herkesin beğenisini topladı. Muhteşem bir atmosferde 20 bin kişinin tıklım tıklım doldurduğu salonda Fransa karşısında ezilmeleri beklenen Filipinler, ilk yarı farkı bir ara çift hanelere çıkarmıştı. 3.periyotta Fransa Fast-Break’ler ile farkı açmış oyuna Parker ve Nando de Colo ile ağırlığını koymuştu. Boyalı alanda Blatche çok etkili bir isim. Fizik olarak çok geniş bir oyuncu olmasına rağmen ayakları çok çabuk potaya penetre edebilip, iyi bir dış atış yüzdesi ile oynuyor. Sokak basketbolcusu görüntüsünde olan Romeo oyun kurucu pozisyonunda takımın bir başka önemli silahı. Tempolu oyun stratejisine sahipler ve şutu buldukları an tereddüt etmeden takımın bütün oyuncuları topu potaya atıyor.

Yeni Zelanda takımı Filipinler’de düzenlenen elemelerin Senegal ile birlikte en zayıf takımı durumunda. Takımda Avrupa’da oynayan sadece 3 isim bulunuyor. Robert Loe Belçika’da, Isaac Fotu Zaragoza’da ve ülkemizde Karşıyaka forması giyen Thomeas Abercombie takımın takımın ülke dışın oynayan isimleri.

Filipinler, Yeni Zelanda’dan çok çok üstün bir takım değil. Fakat seyirci avantajını çok iyi kullandıklarını dün Fransa karşısında görmüştük ki seyirci desteği ile tempoya giren bir takım yapısına sahip olmaları en güçlü silahları. Bu karşılaşmanın yüksek bir tempoda bol skorlu geçeceğini ve Filipinler’in kazanacağını düşünüyorum. Öncelik Üst.

Tahmin: Üst (160.5)

İlginizi Çekebilir

Yeşil Giresun Bld. – Anadolu Efes Maç Analizi! (18 Mart)

Yeşil Giresun Bld. sahasında vasat bir ekip. En büyük sorunları savunma performansları. Top paylaşımında da …

Bir Cevap Yazın