Fenerbahçe – Vitoria Maç Analizi! (13 Mayıs)

fersu-yahyabeyogluSezon başında önemli oyuncuların takımdan ayrılmasıyla yeni bir takım kuran koç Obradovic her zamanki gibi hedefi Final Four olarak belirlemişti ve yine bir Mayıs ayı ve yine Fenerbahçe Final Four’da. Bu kez hedef formalite amaçlı 3.lük maçını oynamak değil, kulüp de taraftarlar da oyuncular da bu kez daha inanmış ve daha özgüvenli olarak Berlin’deler. Sezon boyunca bizlere nasıl takım olunur ve savunmayla nasıl maç kazanılır olgularını defalarca gösteren sarı lacivertlilerin bu maçta da en önemli kozu boyalı alandaki etkinlik olacak. İkiz kuleler Vesely ve Udoh oyunun iki alanında da temel faktörler olacaklar. Rakibin “asıl” oyun kurucusu Bourousis’i durdurmak en önemli görevlerinden biri olacak. Bogdanovic ve Datome de yaratıcılıkları ile hücumda oyun zekaları ile de savunma da ön plana çıkacak isimler olacaklar. Dominant guardlara sahip Laboral karşısında Hickman,Dixon,Sloukas üçlüsünden en az ikisinin güzel bir maç geçirmesi galibiyetin bir diğer anahtarı olacaktır.

Laboral sezonun peri masalı olarak ismini Final Four’a yazdırmayı başardı. Koç Perasovic yönetimindeki Vitoria şehrinin takımı tekrar eski günlerine dönmenin ve Avrupa’nın zirvesine ortak olmanın tadını çıkarıyor, Berlin’deki en rahat baskıyı en az hisseden takımlar. Sezon boyunca bizlere keyifli bir basketbol izlettiler. Adams ile James’in sürekli tempoyu arttırarak segiledikleri spektaküler basketbol, Bourousis’in yıllanmış şarap misali sahaya koyduğu tek kişilik gösteriler, son maçlarda Adams’ın içine Kobe kaçmışcasına sergilediği skor patlamaları ve tabiki Hanga’nın NBA’e göz kırpan çok yönlü performansı dikkat çeken noktalardı onlar için. Karşılarında sezonun en formda ve en stabil takımı var. Bir kaç oyuncuyu durdurmaları asla yetmeyecek, takım olarak savunmada çok konsantre olmaları ve en az Fenerbahçe kadar terlemeleri gerekecek. Bourousis dışında pota altındaki alternatiflerinin vasat olması, Causeur’ün maç eksiği ve Bertans’ın savunmadaki zaafı ilk etapta karşımıza çıkan temel eksileri.

Koç Obradovic faktörünü net olarak hissedeceğimiz bir maç daha bizi bekliyor. Laboral’i atarak mı durduracak yoksa oyunu tamamen savunma ile kitleyecek mi bunu göreceğiz. Elbette koç Perasovic ve ekibi direnecektir, kolay pes etmeyeceklerdir ancak sarı lacivertlilerin bu kez adlarını finale yazdıracağını düşünüyorum. Maçın genelini üstün geçeceklerini ve handikapı da geçebileceklerini düşünüyorum. Biraz daha riske girmek isteyenler 1/1 seçeneğini de deneyebilirler.

Tahmin: MS 1 (-6.5h)

İlginizi Çekebilir

Zalgiris Kaunas – Olympiakos Maç Analizi! (26 Nisan)

Zalgiris normal sezonu 6. sırada tamamlamıştı. Saha dezavantajına rağmen deplasmanda kazandıkları maç sayesinde bugün seriyi …

Bir Cevap Yazın