Fenerbahçe Ülker – Tofaş Maç Analizi! (3 Mart)

Euroleague’de aldığı Olympiacos galibiyetiyle yeniden ilk 8 yarışına ortak olan Fenerbahçe Ülker ile geçen haftayı GS galibiyeti ile kapatan iki ekip İstanbul’da karşılaşıyor. Fenerbahçe Ülker son dönemde formda. Yaşanan düşüşü durdurup, Klezia ve Ömer Onan gibi iki ismin rotasyondaki rolünü ve form durumunu arttırmasıyla yeniden yükselmeye başladılar. Pierre Jackson transferi sonrasında Bo Mc Calebb’in de yükselişe geçmesi mümkün. Takımın genç yerli oyuncuları da son lig maçlarında olumlu oynadı. Ligin en skorer ekiplerinden biri konumundalar. Takımın 5 oyuncusu 7 ve 10 sayı aralığında, 5 oyuncusu da 10 ve üzerinde sayı ortalamasına sahip. Savunmaları da vasatın üzerinde.
Tofaş ise ilginç bir takım. Sahalarında Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, gibi ekipleri yendiler. Deplasmanlarda ise varlık gösteremiyorlar. Son deplasmanlarda mücadele güçleri artmış gözüktü. Son 4 maçlarında 144 sayının üzerinde sayı çıkmadı. Evren Büker’in sakatlığı geçti ve oynayabilecek duruma geldi. Bu da savunma istatistiklerine pozitif katkı sağlayacak gelişme.
Morali yüksek Fenerbahçe Ülker sahasında oynadığı son 5 lig maçını da farklı kazandı. Bu farkı da genelde maç sonu oluşturdu. Takımın geniş rotasyonu ve gençlerin pozitif katkısıyla bu maçta da aynı performansı göstermelerini bekliyorum. Alt diğer seçimim.
Tahminler: MS 1 (-13.5h) ve 152.5 Altı

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (28 Nisan)

İdeal 739 – Uşak Sportif (13.5h) – Fenerbahçe MS 2 : 1.70 750 – Fuenlabrada …

Bir Cevap Yazın