Fenerbahçe Ülker – Galatasaray Liv Hospital Maç Analizi! (27 Mayıs)

asgardFenerbahçe Ülker ilk maçtaki rahat galibiyetin ardından 2 maçta deplasmanda hiç de beklemediği bir yenilgi aldı. İki takımın analizini yaparken oyuncu eksikleri aslında çok da bir şey ifade etmiyor. Asıl belirleyici etken her zaman taraftar oluyor.

Galatasaray’ın kendi sahasında 6 kişilik oyuncu rotasyonu ile FB’yi yenmiş olması Galatasaray için büyük başarı, ancak deplasmanda ki son maçta Micov, Pocius ve Ender’in oynamayacak olması Galatasaray’ı bu sefer ilk maçtan daha fazla zorlayacak.

Galatasaray’ın bu kadar dar rotasyonla Ülker Arena’dan çıkması imkansız gibi. Fenerbahçe sahasındaki yüksek şut yüzdesiyle Galatasaray’ı rahat ve farklı bir şekilde yenecektir.

Tahmin: MS 1 (-14.5h)


ploutos

Serinin ilk maçını Fenerbahçe 93-67 kazanmıştı ve durumu 2-0’a getirmişti. İkinci maçta ise tepmoyu belirleyen taraf Galatasaray olmuştu ve açıkçası Fenerbahçe’nin de tempoyu yükseltmek için çok fazla çaba sarf etmediğini gördük.

İç sahada Galatasaray’ın direnç göstermesi zaten bekleniyordu fakat Galatasaray direnç göstermeyip maçı uzatmalarda da olsa kazanmasını bilmişti. Maçta kaşı açılan Sinan Güler, müthiş bir efor sarf edip maçın büyük bölümünde oyunda kalmış ve galibiyeti getiren sayıyı kaydetmişti.

Bugün açıkçası Fenerbahçe’nin ilk maçta olduğu gibi oyunu domine etmesini bekliyorum. İlk yarıdan farkı yakalarlar.

Tahmin: IY 1 (-7.5h)


giray-ozkanTBL’de derbi mücadelesi.Galatasaray bütün sorunlarına rağmen seriyi 1-1e getirdi. Bu maçta da Micov, Pocius ve Ender Arslan parkede olmayacak. Sinan Güler ise kaşındaki 10 dikişle sahaya çıkacak.

Fenerbahçe Ülker için maçın sertlik düzeyini arttırmak önemli. Bu düzeyi arttırıp,tempoyu yükselttiğinde Galatasaray’ın mevcut dar rotasyonunda buna cevap verecek bir silahı yok. Bu nedenle erkenden tempo yapacaklarını ve devreyi en az 9 sayı farkla kapatacaklarını düşünüyorum. Üst diğer seçimim.

Tahmin: İY 1 (8.5h)

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (25 Mayıs)

İDEAL 983 – Sakarya Bşb. (12.5h) – Fenerbahçe  MS:1 1.70 984 – Villeurbanne – Le …

Bir Cevap Yazın