Fenerbahçe Ülker – Banvit Maç Analizi! (16 Mart)

Beko Basketbol Ligi’nde haftanın derbisi Fenerbahçe Ülker ile Banvit arasında İstanbul’da oynanacak. Fenerbahçe Ülker hafta içinde zor bir Euroleague maçı oynadı.Fark düşündüğü maçı zor kazanarak ilk 8 iddiasını devam ettirdi. Takımın basketbolu bireysel yeteneklere dayalı. Skor yüklerini Bojan Bogdanovic, Bo McCalebb, Blagota Sekulic, Luka Zoric üstleniyor. Emir Preldzic, Ömer Onan ve Melih Mahmutoğlu’ndan da katkı alıyorlar. 82.7 ortalama ile ligin skor sıkıntısı yaşamayan ekiplerindenler.

Banvit ise sadece ligde yarışına devam ediyor. E.J Rowland, Chuck Davis, Sammy Mejia ve Keith Simmons takımın skor yükünü üstleniyor. Deplasmanlarda skorları önemli ölçüde düşüyor. Savunmaları vasatın üzerinde. Ligin lideri durumundalar.

Fenerbahçe Ülker lider ile olası bir puan eşitliğinde üst sırada yer almak için bu maçı farklı kazanmak zorunda. Hafta içinde fark düşünülen başka bir maç oynamış, bu maçı fark stresi nedeniyle zor kazanmışlardı. Fenerbahçe’nin bu sezon ligin zirvesinde bulunan ekipler ile sahasında oynadığı maçlarda skor kısır kaldı. Ev sahibi ekibin ilk devre handikapını geçeceğini ve maçın 154.5 baremin altında kalacağını düşünüyorum.

İY 1 (-2.5h)
154.5 Altı

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (25 Mayıs)

İDEAL 983 – Sakarya Bşb. (12.5h) – Fenerbahçe  MS:1 1.70 984 – Villeurbanne – Le …

Bir Cevap Yazın