Fenerbahçe – Pınar Karşıyaka Maç Analizi! (19 Şubat)

unver-erturk2016’nın namağlup takımı Fenerbahçe Türkiye Kupası’nda çeyrek finalde karşılaştığı Demir İnşaat Büyükçekmece engelini maç başında 10 fark ile geriye düşmesine rağmen rahat geçti.Fenerbahçe’yi izleyenler için pekte anlatılacak bir şey yok.Ama kısaca özetlersek Jan Vesely ve Ekpe Udoh için Airlines diyebiliriz.Bu sezon boyalı alana getirdikleri sertlik ve hücumda ki agresif oyun,Fenerbahçe’yi boyalı alanda en başarılı takımlar arasınasoktu.Luigi Datome,Vitrus Roma’dan sonra kariyerinin en iyi 2. sezonunu bu sene yaşıyor.Oyunun sıkıştığı anlarında sorumluluk almaktan kaçmıyor.Takımın tek hayal kırıklığı bekleneni bir türlü veremeyen Nikola Kalinic.
Pınar Karşıyaka, skora bakıldığında ‘’çok iyi savunma olmuştur herhalde’’ denilebilecek bir maçta Efes ile birlikte felaket yüzdeler ile oynayarak 60’larda geçen bir maçta rakibini devirdi ve yarı finalde Fenerbahçe ile eşleşti.Bracey Wright ve Lazeric Jones harika oynamaya devam ediyor.Rotasyonun darlığı takımın en büyük problemlerinden birisi.Palacious’n sakatlığı devam ediyor.
Bu sene tüm kupalara ambargo vurma hedefinde olan Fenerbahçe, yarı finalde geçen sezon Play-Off’larda yarı finalde elendiği Karşıyaka’yı kupa dışına iter.

Tahmin: MS 1 (-8,5)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın