Fenerbahçe – Galatasaray Maç Analizi! (5 Haziran)

giray-ozkan

BBL final serisinde 2. Maç Fenerbahçe Ülker Arena’da oynanacak.

Serininin il maçı ev sahibinin üstünlüğü ile geçilirke, Fenerbahçe sahasındaki maçı baştan sona önde götürmüştü.Maçın hemen başında farkı açan Fenerbahçe yaptığı baskılı savunma ile Arroyo’yu sindirerek Galatasaray’ın hücum yolunu tıkadı.Uzunları pota altında iyi kullanan ev sahibi içeriden %79 gibi çok yüksek bir yüzde ile oynadı. Uzunlarından da bol bol sayı buldu.Kısaların birebirleri ve penetreleri ile de skor attı.Yüksek tempoda oynadı.

Galatasaray ise ilk maç genelinde çok kötü şut atarken savunmada da direnç yakalayamadı.Cenk’in ceza şutlarının dışında Furkan ile etkili olmaya yaklaştılar.Ancak başaramadılar.Dirençsiz gözüktüler.

Fenerbahçe ilk maçta yükselttiği tempoda başarılı oldu.Yakaladıkları saha içi şut yüzdesi %65,4 gibi çok iyi bir rakamdı.Bu maçta da maçın favorisi konumundalar.Ergin Ataman ilk maçta gördüğü silahlara önlem almaya çalışsada bu maçın kahramanlarını farklı kılabilecek geniş rotasyonu ev sahibi ekibin avantajı.İlk maç kadar olmasa da yine handikap aşacak bir Fenerbahçe bekliyorum.Üst diğer seçimimim.

Tahmin: MS 1 (7.5h)

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (28 Nisan)

İdeal 739 – Uşak Sportif (13.5h) – Fenerbahçe MS 2 : 1.70 750 – Fuenlabrada …

Bir Cevap Yazın