Fenerbahçe – Galatasaray Maç Analizi! (13 Kasım)

unver-erturkHaftanın en önemli karşılaşmasında Fenerbahçe ile Galatasaray karşı karşıya geliyor.
Fenerbahçe ligde ilk hafta Uşak deplasmanında mağlup olduktan sonra 4/4 yapmıştı. Geçtiğimiz hafta Dixon’ın sayısı ile öne geçip son topta Wanamaker’ı savunarak Dacka deplasmanından galip ayrılmışlardı. Eurolig’de Kazan’a karşı sahalarında mağlup olup galibiyet serileri bittikten sonra Cuma günü İspanya’da 6 yıldır kazanamadıkları Baskonia deplasmanında şok bir mağlubiyet aldılar. Kesinlikle son yıllarda ki en kötü Fenerbahçe’nin sahada olduğu karşılaşma da hücumda ki felaket yüzdelerin yanında takım olarak çok ciddi konsantrasyon problemi yaşadılar. Udoh- Vesely ikilisi geldiklerinden bu yana ilk kez bu kadar etkisiz oldular. Onların hücumda ki etkisizliği aynı oranda savunama performanslarına da yansıyor. Geçtiğimiz sezona göre kadrolarını korusalar da bu sezon hala o hücum ritmini yakalayabilmiş değiller. Baskonia maçı kesinlikle bir istisna olarak düşünülmeli ve Obradovic gerekli çok sert uyarıları takımına yaparak bu maçın etkisinden çıkartacaktır.

Galatasaray geçtiğimiz hafta Trabzon’u Abdi İpekçi’de çok zorlanarak mağlup etmeyi başarmıştı. Smith’in lig lisansının iptal edilip, Dentmon’a çıkartılması hücumda yararlı olsa da hala takım olarak savunmada çok ciddi sıkıntılar yaşayan bir Galatasaray izliyoruz. Schilb şaşırtıcı bir şekilde Trabzon karşısında çok verimli oynadı. Hafta içi Eurolig’de Olympiakos’u ağırladıkları karşılaşmada maça 14 fark ile geride başlamalarına rağmen çok iyi hücum ederek Olympiakos’u mağlup ettiler ve ilk galibiyetlerini aldılar. Justin Dentmon son 2 karşılaşmada 20 sayı ortalama ile oynayarak oyun kurucu pozisyonunda ki tutukluğa son verdi. Diebler sonunda sezonun başladığını hatırladı ve 5/5 dış atış yüzdesi ile oynadı. Sinan 12 asist ile kariyer rekoru kırdı. Deon Thompson’dan hala istenilen katkı alınılamıyor. Micov geçtiğimiz sezona göre çok istikrarsız ve az top kullanıyor. Daye sakatlık sonrası ekli oyununu devam ettiriyor. Koç Ergin Ataman yeni bir oyun kurucu bulunamasa bile Russ Smith’e daha fazla tahammül edeceğini düşünmüyorum. Ligde lisansı iptal edilen oyuncunun takımla tüm bağının kesilmesi oldukça yakın.

Fenerbahçe can sıkıcı bir mağlubiyet ile İspanya’dan dönse de bu mağlubiyeti unutturacak ve bu maça full konsantre olmalarını sağlayacak bir koça sahip. İç sahada son yıllarda Galatasaray’a karşı ciddi bir üstünlükleri bulunuyor. Galatasaray her ne kadar Olympiakos karşısında etkili hücum etse de savunmada hala ciddi sıkıntılar devam ediyor. Bogdonovic bu karşılaşmaya kadar takımdan ayrı çalıştı ve oynayıp oynayamayacağı henüz belli değil. Fenerbahçe’nin karşılaşmaya etkili başlayıp kazanacağını düşünüyorum. Öncelik İY 1.

Tahmin : İY 1 (-4.5)

İlginizi Çekebilir

Utah Jazz – Oklahoma City Thunder Maç Analizi! (24 Nisan)

Utah Jazz seride ev sahibi avantajını alamamıştı. İlk maçı Oklahoma’da 8 sayı farkla kaybetmesine rağmen …

Bir Cevap Yazın