Fenerbahçe – Demir İnşaat Büyükçekmece Maç Analizi! 13 Mart)

giray-ozkanFenerbahçe hafta içinde yorucu Kuban deplasmanından kazanarak döndü. Ekpe Udoh’un yine fedakarlık yaparak oynadığı maçta Bogdanovic yıldızlaştı. Ama asıl önemli olan takımda herkesin 2 kişilik mücadele etmesi oldu. Takım Spor Toto Basketbol Ligi’nde geçen haftayı yenilgi ile kapattı. Udoh lig maçlarında oynayamıyor. Bogdan Bogdanovic, Luigi Datome, Boby Dixon, Jan Vesely ve bugün oynaması beklenmeyen Ekpe Udoh çekiyor. Maç başına 83.3 sayı atıyorlar.

Demir İnşaat Büyükçekmece ligin 2. Devresinde formsuz. Bu dönemde sadece İBB ve Trabzonspor maçlarını kazandılar. Geçen hafta sonunda Gaziantep’in 3 sayılık yağmurundan kaçamadılar. Skor yüklerini Michael Roll, Erwing Walker ikilisi çekiyor. Uzunların etkinliği azalmış durumda. Maç başına 77.4 sayı atıyorlar.

Demir İnşaat Büyükçekmece ligin ilk devresinde Fenerbahçe’yi Khimki ile yapılan çok sert ve yorucu bir maçtan sonra yorgun yakalamış ve sahasında oynanan maçta tempoyu sürekli yukarıda tutarak yenmişti. İlginçtir bugün Kuban maçında çok efor sarf eden Fenerbahçe yine yorgun bir takım olarak oynayacak.Büyükçekmece ise 1 haftadır bu maça hazırlanıyor. Ben Büyükçekmece’nin tempoyu zorlayarak handikap içinde kalacağıını düşünüyorum. Üst alternatifi de değerli.

Tahmin: MS 2 (+6.5h)

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (25 Mayıs)

İDEAL 983 – Sakarya Bşb. (12.5h) – Fenerbahçe  MS:1 1.70 984 – Villeurbanne – Le …

Bir Cevap Yazın