Fenerbahçe – Darüşşafaka Doğuş Maç Analizi! (21 Şubat)

unver-erturkTürkiye Kupası finalinde yarı finalde Karşıyaka ‘yı deviren Fenerbahçe, Banvit engelini zorlansada aşıp finale gelen Darüşşafaka ile karşılaşıyor.

2016′ da henüz mağlubiyet ile tanışmayan Fenerbahçe, çeyrek finalde Büyükçekmece karşısında maç başında çift haneli fark ile geriye düşüp kazanmıştı. Yarı final karşılaşmasında da ilk periyodun başında 12 fark ile geriye düşmesine rağmen maçı hemen toparlayıp 3.çeyrekte farkı açtılar. Sezonun Fenerbahçe adına en formda ismi Datome kupayı çok istediklerini belirtti. Dixon iyi bir turnuva geçiriyor. Sloukas ‘ın sakatlığından sonra Hickmann o açığı doldursada Antic’ in eksikliği büyük oranda hissediliyor .

Darüşşafaka Doğuş yarı finalde Banvit karşısında Bjelica’nın harika performansı ile ilk periyotta farkı çift hanelere çıkarsada korkunç bir ikinci çeyrek sonucu devreyi 8 fark ile geride kapatmıştı. Maçın sonlarında toparlanıp öne geçen Dacka, rakip guard Fortson ‘un son bölümdeki hataları ile finale adını yazdırmıştı. Gordon çok kötü bir turnuva geçiriyor.

Oynanan bütün müsabakalarda sert savunmalar gördük. Oktay Mahmudi her çalıştırdığı takıma kazandırdığı kendi savunma anlayışını Dacka’ ya da kattı. Hücumda da daha fazla süreyi eritiyorlar. Final karşılaşmasında Bursa’da sert savunmaların olacağını düşünüyorum. 154.5 ALT.

Tahmin : Alt (154,5)

İlginizi Çekebilir

Real Madrid – Fenerbahçe Maç Analizi! (20 Mayıs)

Bir güzel Euroleague sezonunun daha sonuna gelmiş bulunuyoruz. Belgrad’da ki 18.si düzenlenen Euroleague’in finalinde, Zalgris’i …

Bir Cevap Yazın