Fenerbahçe (B) – İstanbul Üniversitesi (B) Maç Analizi! (29 Ekim)

giray-ozkanFenerbahçe yeni sezonun ilk lig maçında İstanbul Üniversitesi’ni ağırlıyor.

Fenerbahçe sezona Cumhurbaşkanlığı kupasını kazanarak başladı. İlk ciddi mücadelede takımın kontrol basketbolu oynayacağı ve sert savunma ile sonuca gitmek isteyeceği görüldü. Pota altı sertliğine bu sebeple genç İspanyol Astou N’Dour ve ABD’li Tina Charles eklendi. Ayrıca ligin savunması sert kısalarından tecrübeli Tuğba Palazoğlu ve oyun kontol etmeyi, seven Boljovic kadroya katıldı.

İstanbul Üniv. ise bu sezon kadroya Kamile Nacickaite (TED Kolejliler), Özge Yavaş (Tarsus BLD), Nevin Nevlin (Fenerbahçe), Merve Aydın (Mersin BŞB), Courtney Paris (Mersin BŞB), Artemis Spanou (Robert Morris College), Anda Jelavic (Konak Belediye), Artemis Spanou (NCAA), Gülşah Duman (Beşiktaş) takviyelerini yaptı.Türkiye kupasında oynanan 3 maçtada ilginç bir şekilde 68 sayı attılar.Geçen sezonun TKBL sayı lideri Kamile Nacickaite’ye rağmen skor problemleri mevcut.

Fenerbahçe evindeki maçın favorisi.Ancak antrenörünün kontrolü seven yapısı nedeniyle maç sonu handikapını aşacaklarını söylemek güç.Ben ilk devre handikapını aşacaklarını düşünüyorum.

Tahmin: İY 1

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (28 Nisan)

İdeal 739 – Uşak Sportif (13.5h) – Fenerbahçe MS 2 : 1.70 750 – Fuenlabrada …

Bir Cevap Yazın