Fenerbahçe (B) – Hatay BŞB (B) Maç Analizi! (5 Mayıs)

unver-erturkFinal serisinin ilk karşılaşmasında Fenerbahçe maça çok kötü başlayarak ilk yarıyı 8 fark ile geride kapatmıştı. Boyalı alanda büyük sıkıntı yaşayan Sarı – Lacivertli ekip, ikinci yarı aynı AGÜ maçında ki gibi etkili savunma yaparak farkı bir ara 9 sayıya çıkarsada son 2 dakikada yaşanan konsantre hataları nedeniyle sahadan 2 farkla galip ayrılmıştı. Lavander ve Quigley ilk maçın hücumda etkili isimleriydi.

Hatay BŞB maça 5 dış atış bularak çok etkili başlamıştı. Ardından boyalı alanda Paris’in ezici oyunu ile çok etkili olmuşlardı. Paris’in Fenerbahçe gibi bir takıma karşı tam 19 ribaund aldığı bir mücadeleyi kaybetmeleri takım içinde büyük hayal kırıklığı yaratmıştır. Bahar ve Anna Vajda takımın diğer etkili isimleriydi.

İlk karşılaşmada Hatay maça dış atışlar ve Paris’in ezici oyunu ile tutunmuştu. Bu karşılaşmada Paris’e Boxout savunmasının daha iyi yapılacağını ve ilk maçta ki kadar rahat olmayacağını düşünüyorum. İlk maçta da Fenerbahçe 11 fark ile geriye düşmesine rağmen farkı kendi lehlerine 9 sayıya çıkarmıştı. Hatay’ın kırılgan olması kolay farkı açıp seriler ortaya çıkarabiliyor. Fenerbahçe ‘nin Final Serisinin 2.maçını çift hanelerde kazanacağını düşünüyorum. Ms1.

Tahmin : MS 1 (-8.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (24 Eylül)

Baskonia serinin ilk maçında Fenerbahçe’yi çift haneli farklarla takip etmişti. Maçın sonlarına doğru tek hanelere …

Bir Cevap Yazın