Fenerbahçe (B) – Galatasaray (B) Maç Analizi! (2 Mayıs)

giray-ozkan

TKBL’de şampiyonun belirleneceği final serisi Fenerbahçe Ülker’in salonu Ülker Sports Metro Enerji Salonunda devam ediyor.


Serinin ilk 2 maçını kaybeden Fenerbahçe 3. maçta çok net bir oyun ortaya koyarak maçı 20 sayı farkla kazandı.Kazanırken de Matovic’i sahada daha fazla tutmasının ödülünü aldı.Fenerbahçe her maç daha iyi savunma yapıyor olsa da özellikle 2. maçta hücumda organize olamadı.Takım Matovic’in dışarı çıkabilen bir uzun olması nedeniyle pota altından iyi pozisyonlar yakalarken Galatasaray Odeabank uzunlarına da faul problemi yaşattı.


Galatasaray serinin ilk maçında iyi oynamadan kazanmış,2. maçta ise özellikle 4. Periyotu etkin oynayarak haklı bir galibiyet almıştı.Dar oyuncu rotasyonunda uzunların faul problemine girmesi ve Alba Torrens’in oyunda devamlılığı olmaması nedeniyle serinin 4. maçında zorlandılar.


Fenerbahçe serinin her maçında daha iyi savunma yapıyor.Bugün oynanacak maçta da Matovic ve Angel silahlarını kullanarak savunma kaynaklı sayılar ile farklı bir galibiyet arayacaklar.Ben serinin 5. maça uzayacağını düşünüyorum.Bu nedenle de MS:1 tercihim var.

Tahmin: MS 1 (-6.5h)

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (28 Nisan)

İdeal 739 – Uşak Sportif (13.5h) – Fenerbahçe MS 2 : 1.70 750 – Fuenlabrada …

Bir Cevap Yazın