Fenerbahçe – Anadolu Efes Maç Analizi! (7 Haziran)

giray-ozkanFenerbahçe Spor Toto Basketbol Ligi play-off final serisinde 1-1’lik beraberlik ile kendi sahasına geliyor.Bu sezon evi Ülker Arena’da sadece 1 lig maçı kaybetti. Euroleague’de oynadığı bütün maçları kazandı. Son oynanan maçta ise Anaoldu Efes’ten 21 sayı fark yedi.Takımın play-off serisinde yorgunluğu dikkat çekiyor. Geçen maçta Datome oynamamıştı. Ve bu oyuncuyu geri düşülen anlarda bire bir zorlamalarda başarısızolarak,yaratıcı zekası daha düşük bir ekiple oynayarak aradılar.

Anadolu Efes son 9 maçta sadece 1 kez kaybeden Ahmet Çakı ile beraber dirildi adeta. Çakı topa sürekli baskı yapan,yüksek tempolu bir oyun ile sürekli kazanıyor.Ayrıca uzunların bitirici eksiğini de atletizmleri ile kapatmakta başarılı oldu.Son maçta Fenerbahçe’nin yaratıcı oyuncularını iyi kilitlediler.Yardımlaşarak pota altını da kapatmakta başarılı oldular.

Fenerbahçe bu sezon bir Euroleague takımına karşı kendi sahasında hiç kaybetmedi. Anadolu Efes ise deplasmanlarda sertliği sürdürebildiği ve tempoyu yukarıya çektiği zamanlarda oyunda kaldı. Bu maçta Datome’nin de oynayacağını düşünüyorum.Fenerbahçe’nin geçen maçtan sonra çok daha istekli olacağını da düşünüyorum.Böyle bir ortamda da farklı kazanacaklardır.

Tahmin : MS:1 (-7.5)

İlginizi Çekebilir

Baskonia – Fenerbahçe Doğuş Maç Analizi! (24 Eylül)

Baskonia serinin ilk maçında Fenerbahçe’yi çift haneli farklarla takip etmişti. Maçın sonlarına doğru tek hanelere …

Bir Cevap Yazın