Fenerbahçe – Anadolu Efes Maç Analizi! (2 Ocak)

Koç Obradovic’in Fenerbahçe’si bu sezon biraz beklentilerin altında kalmış durumda. Belki sıralama olarak ligde ve Euroleague’de halen zirvenin yakın takipçisi konumundalar ama özellikle deplasmanlarda oynanan düşük enerjili ve mücadeleden uzak basketbol hayal kırıklığı yarattı basketbolseverlerde. Son Euroleague maçında Pire deplasmanında yine 3 periyot kötü bir basketbol sergiledikten sonra 4.çeyrekte kıpırdandılar ama geri dönemediler, son maçlarda takımın tek yıkılmaz kalesi olan Udoh da durdu. Takımda genel anlamda moraller düşük, tek tesselli uzun süredir sakat olan Bogdanovic’in bu maçla beraber formasına kavuşuyor olması ve maçın Ülker Arena’de oynanıyor olması olacak.

Anadolu Efes ligde lider ve kötü başladıkları Euroleague macerasında toparlanarak playoff resminin içine girmeyi başardılar. Ancak onlarda da son maçlarda bir düşüş var, özellikle işin mücadele tarafında pek yoklar sahada ve çabuk pes ediyorlar. Son Real maçında biraz olsun kendilerine döndüler diyebiliriz ama bu sefer de Heurtel ile yaşayıp Heurtel ile ölme hastalıkları nüksetti, koç Perasovic de geçen sene koç Ivkovic’in yaptığı hataya düşüyor. Honeycutt ve Dunston’ın savaştığı, Paul ile Brown’ın hücumda oyunun içinde olduğu her maçta etkili oluyorlar. Heurtel ve Granger’ın bu duruma olanak sağlaması ve önceliklerinin atmaktan çok bu olması gerekiyor.

İşler yolunda gitmese de Fenerbahçe Udoh ve Vesely ile birlikte koç Obradovic liderliğinde halen kendi sahasında yenilmesi çok zor bir takım. Efes ise deplasmanlarda zorlanan ve pota altında Dunston dışında alternatifi olmayan bir rotasyonla oynuyor diyebiliriz. İkiz kulelere karşı direnmeleri hayli zor olacak, zaman zaman Thomas-Brown ikilisi ile şanslarını deneyeceklerdir ama Kalinic’i 4 numaraya çekerek buna da rahat çözüm bulacaktır sarı lacivertliler. Fenerbahçe kazanır diyorum.

Tahmin: ML 1 (1.30)

İlginizi Çekebilir

Banvit – Beşiktaş Maç Analizi! (25 Mayıs)

Banvit seride ilk maçı kazanarak Bandırma’ya çok önemli bir avantaj götürdü. Özellikle Caloiaro ve Taylor’dan …

Bir Cevap Yazın