Faroe Adaları – Kuzey İrlanda Maç Analizi! (4 Eylül)

ayberk-yilmazFaroe Adaları uzak, bu doğru. Ancak nereden bakıldığına göre değişir, öyle değil mi? Biz, bize uzak olanı “uzak” diye nitelendirmeyi sever, ideolojimizi buna göre oturturuz. Bunu, bugünlük yapmayalım. Hele hele Faroe Adaları’na en yakın konumda bulunan Kuzey İrlanda’ya karşı hiç ama hiç yapmayalım…

Kuzey İrlanda, iç sahada 26 şut ile abluka altına aldığı Faroe Adaları’na konuk oluyor. Grup içinde hayli avantajlılar ve bu motivasyonu kaybetme niyetinde değiller. Belki de ilk kez kendilerini güneyli olarak hissedecek ve 8 derecelik bir havada tarihi bir maça çıkacaklar. 10 yıl önce aramızdan ayrılan George Best’in en ihtişamlı zamanlarından bu yana, böylesine bir başarıya yaklaşamamış olmaları, Euro 2016’yı onlar için daha da özel kılan bir etken.

Takımın gol umudu Kyle Lafferty, Southampton’ın önemli ismi Davis, ManU’dan tanıdığımız genç isim McNair ve WBA’nın iskeleti Brunt & Evans & McAuley aday kadroda yer alıyor. Muhtemelen tamamı forma giyecek. Kaptan Davis’i saymazsak, neredeyse tamamı 1.80 üzeri olan isimlerden kurulu bir takım sahada olacak. Yetenek az, ancak fizik güç ve tecrübe yerli yerinde. Buna bir de “ulusal başarı açlığı” kriterini eklersek, Kuzey İrlanda’yı 2-3 adım ön plana çıkarabiliriz. İdeal kuponlar için 2, sistem kuponları için ise H2 tercihlerini bir kenara not etmek gerek.

Tahmin: MS 2 (1.40) & H2 (2.50)

İlginizi Çekebilir

Atletico Madrid – Real Betis Maç Analizi! (22 Nisan)

Atletico ligde 71 puanla ikinci sırada yer alıyor. Hafta içinde oynadığı karşılaşmada Sociedad’a deplasmanda 3-0 …

Bir Cevap Yazın