Estudiantes – Zaragoza Maç Analizi! (8 Ocak)

Madrid temsilcisi şuada Liga Endesa’da 4 galibiyet ve averajla 15.sırada, son haftalarda da işler istedikleri gibi gitmiyor. 4 maçtır galibiyet yüzü göremeye Estudiantes aslında dengeli bir takım ve rakiplerine genelde direniyorlar. Jackson harika bir sezon geçiriyor, tek başına takımını sırtlıyor bir çok maçta. Problem onun yanına istikrarlı bir yardımcı bulamamaları oluyor. Tecrübeli forvet Page’in durumu maç saatinde belli olacak, başka eksikleri yok. Ligde ortalama 80 sayı atıyorlar ve potalarında 84 sayı görüyorlar. Son 3 maçlarından ikisinde de 161.5 baremi aşıldı.

Zaragoza rakibine nazaran 1 galibiyer artıda ve Liga Endesa tablosunda averajla 12.sıradalar, düşme potasından daha uzaktalar. Onlar da pek formda değiller son 2 maçlarını kaybettiler. Hücumda pek problem yaşamıyorlar, bir çok opsiyonları var. Tecrübeli uzun Jelovac ve skorer Gecevicius takımın liderleri konumundalar. Grip olan Benzing ve dizinde problem olan Fotu son antrenmanda yer almadılar, durumları maç saatinde belli olacak. Ligde ortalama 78 sayı bulurken potalarında da 81 sayı görüyorlar. Son 3 maçlarında sadece bir kere 161.5 bareminin altında kalındı ki onda da 161 sayı bulundu.

Son maçlarda hücum performansı yükselen ve skor bulmada genelde sorun yaşamayan iki denk takımın mücadelesinde sonuç bahsine girmek bence riskli, üst seçeneği parlak bir şekilde göz kırpıyor. Klasik, yüksek tempoda, bol skorlu bir Liga Endesa mücadelesi bizi bekliyor.

Tahmin: ÜST (161.5)

İlginizi Çekebilir

Banvit – Beşiktaş Maç Analizi! (25 Mayıs)

Banvit seride ilk maçı kazanarak Bandırma’ya çok önemli bir avantaj götürdü. Özellikle Caloiaro ve Taylor’dan …

Bir Cevap Yazın