Estudiantes – Real Madrid Maç Analizi! (23 Ekim)

fersu-yahyabeyogluEstudiantes’i geçen sezon ligin dibinde görmeye alışmıştık ama bu sezon sanki o kadar aşağıda olmayacaklar. Evet ilk maçlarını kaybettiler ama sonrasında Obradoiro ve Fuenlabrada gibi kendilerine orta sıralar için rakip olabilecek takımları yenmeyi başardılar. Jackson hücumda en büyük silahları şuanda, çok iyi başladı sezona. Tecrübeli uzunlar Sutton ve Page da ona destek olan isimler olarak ön plana çıkıyorlar. Takımda bu maç öncesi eksik ya da sakat bulunmuyor.

Real şimdiye kadar beklenntileri boş çıkarmadı sezona 3/3 ile girdi ki ilk iki maçta Valencia ve Malaga gibi değerli rakliplerini de fazla zorlanmadan geçmeyi başardılar. Euroleague’de de 2/2 yaptılar, ezeli rakipleri Olympiakos ve Maccabi’yi geçmeyi başardılar. Hücumda onları durdurmak hayli zor, şimdiye kadar tüm rakiplerinden daha çok atarak kazandılar, savunmaya pek ihtiyaç duymadılar. Euroleague maçında sakatlığı nedeniyle forma giyemeyen Taylor’un bu maçta da forma giymesi beklenmiyor. Onun dışında eksikleri yok. Sezona enfes bir giriş yapan Llull takımını sırtlıyor, Ayon da geçen sene bıraktığı yerden devam ediyor performansına.

Evet Real çok yüksek tempoda bir basketbol oynuyor normalde ama bu sefer biraz rölantiye alacaklarını düşünüyorum çünkü hemen bu maçtan 2 gün sonra Salı günü Euroleague’de Baskonia’yı ağırlayacaklar. Estudiantes’e karşı yetecek kadar tempo yapıp kazanmak isteyeceklerini düşünüyorum. 160-165 civarı toplam sayının çıkacağı bir maç bekliyorum.

Tahmin: Alt (167.5)

İlginizi Çekebilir

Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors Maç Analizi! (9 Haziran)

Finalin 4. maçına geldik ve Cleveland Cavaliers ilk 3 maçı da kaybetti. Kazanmalarını bekleyen kısım …

Bir Cevap Yazın