Estudiantes – Gran Canaria Maç Analizi! (26 Kasım)

fersu-yahyabeyogluEstudiantes 8 maçta 3 galibiyetle şuanda 11.sırada, geçtiğimiz sezonun aksine biraz daha dirençli ve derli toplu bir takım görünümündeler. Oyunun her iki alanında da lig ortalamasından bir tık iyi durumda olduklarını söyleyebiliriz. Ancak hücum performansları Jackson’ın performansına çok odaklı. Bu nedenle skorer Fransız liderliğinde evlerinde seyirci desteği ile alıştıkları potalara daha iyi oynuyorlar. Ortalama 80 sayı atarken potalarında 82 sayı görüyorlar. Grimau, Page ve Wilson durumları bu maç için şüpheli. Ayrıca haftaiçi son antrenmanı kaçıran Traore’nin de durumu maç saatinde belli olacak.

Gran Canaria lige kötü bir başlangıç yaptıktan sonra çabuk toparlanmayı başardı. Şuanda 4 galibiyetle 9.sıradalar ve galibiyetlerini seri olarak elde etmişlerdi taki geçen hafta Real’e yenilene kadar. Eurocup’da da Liga Endesa’yı temsil eden takımlardan biri olan Gran Canaria orada da yoluna olumlu şekilde devam ediyor. Tıpkı geçen sezon olduğu gibi yüksek tempo ve geçiş hücumlarına dayalı bir basketbol sergiliyorlar. Gerek hücum gerek savunma anlamında şuanda ligin en değerli 5 takımı arasında yer alıyorlar. Kuric ve Baez takımın en önemli silahları olarak ön plana çıkarken ihtiyar kurt Oliver da tartışmasız takımın sahadaki beyni. Ortalama 83 sayı atarken rakiplerin de 79 sayı atmasına izin veriyorlar Liga Endesa’da. Planinic’in oynaması beklenmiyor.

Estudiantes hücumda Jackson’ın yanına bir iki isim daha kattığında hayli tehlikeli bir takım, son iki maçlarında Badalona’ya 83 ve sonra da Barcelona’ya da 80 sayı atmayı başardılar. Tempolu takımlara karşı geri adım atmayan ve ayak uyduran karakterde bir ekipler. Gran Canaria çıktığı yüksek tempo ile rakiplerinin de daha fazla top kullanmasına ve dolayısıyla skor potansiyellerini arttırmalarına yardımcı olan bir takım. İki takımında tempo yapmak için birbirlerini gazlayacağını bu nedenle de yüksek skorlu bir maç izleyeceğimizi düşünüyorum, çok atan kazanacaktır.

Tahmin: Üst (165.5)

İlginizi Çekebilir

Darüşşafaka – Anadolu Efes Maç Analizi! (24 Mayıs)

Darüşşafaka ilk maçta kaybederken direncini maç geneline yayamadı. Son Eurocup şampiyonu şut yüzdesi düşük kalınca …

Bir Cevap Yazın