Eskişehir Basket – Türk Telekom Maç Analizi! (28 Aralık)

giray-ozkanTBL’den düşmeme mücadelesi içinde olan Eskişehir Basket sahasında Türk Telekom’u ağırlıyor. Eskişehir Basket ligin sayı ortalaması en düşük takımlarından biri. Dahası Tofaş’tan sonra da en kötü savunma ekibi durumunda. Bu iki istatistikte kötü olmalarının sonucunda sadece 1 galibiyetle lig sonuncusu durumundalar. Diğer istatistik parametrelerinde de kötüler. İstanbul BŞB’nin aldığı seri galibiyetler ile 15. Sıra ile aralarında 3 galibiyet oldu. Haislip transferi ilk maç için çok sonuç vermiş gözükmedi. Haislip TBL’ye henüz hazır değil. Matt Walsh’u çok uzun süre oyunda tutmak zorunda kalıyorlar. Bu sebeple o pozisyona Many Harris takviyesini yaptılar. Skor yüklerini Matt Walsh, Jerome Randle ve Craig Brackins çekiyor.

Türk Telekom’da Ercüment Sunter’in takımın başına geçmesinden sonra bir düzelme var. Savunmaları daha derli toplu yapmaya başladılar. Yine yüksek skorlar yedikleri maçlar oluyor ancak uzunlardan aldıkları hücum katkısını arttırdılar. Skor yüklerini Josh Carter, Ben Mc Cauley ve Milovan Rakovic çekiyor.

İki takımında son 5 maçının tamamı mevcut baremlerden üst bitti. Eskişehir son BJK maçında daha yüzdeli hücum etti. Matt Walsh skorda takımı iyi sürüklüyor. BJK maçında 10 isabetli 3 sayı attı ve %71 3 sayı isabet yüzdesi elde etti. Telekom’da son 3 maçta 80.67 sayı ortalaması yakaladı. Bu bilgiler ışığında üst ve handikap avantajıyla MS 1 değerlendirilebilir.

Tahmin: 161.5 Üst

İlginizi Çekebilir

Giray Özkan’dan Günün Kuponu! (28 Nisan)

İdeal 739 – Uşak Sportif (13.5h) – Fenerbahçe MS 2 : 1.70 750 – Fuenlabrada …

Bir Cevap Yazın